V stavebninách D E L F Y skúšajú vozíky HELI s bezúdržbovými lítiovými batériami…

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


LogistikaManipulačná technika

V stavebninách D E L F Y skúšajú vozíky HELI s bezúdržbovými lítiovými batériami…

V stavebninách DELFY skúšajú vozíky HELI s bezúdržbovými lítiovými batériami

Spoločnosť Gekkon International dodala manipulačnú techniku do spoločnosti D E L F Y. Tá predáva stavebniny, prevádzkuje e-shop delfystaviva.cz. Konkrétne boli do užívania odovzdané dva čelné akumulátorové vozíky HELI G2-LI s lítiovými batériami a nosnosťou 3,5 tony. Ako hovorí Radoslav Řípa, konateľ spoločnosti Gekkon International, tieto vozíky sú poháňané najnovším typom úplne bezúdržbových lítiových batérií s vlastným inteligentným manažmentom riadenia batérie BMS – s možnosťou samoohrevu batérií pri dlhodobom vystavení vozíku mrazu a nabíjaniu v mínusových teplotách, s funkciou regenerácie energie.

 

 

Stavebniny využívajú manipulačnú techniku so spaľovacím motorom od iného dodávateľa, ale rozhodli sa vyskúšať stroje značky HELI s lítiovými batériami a BMS vo vonkajšej prevádzke.

Skladníci oceňujú výrazne tichšiu prevádzku

Aj v aktuálnom zimnom období je technika značky HELI využívaná na nakládku a vykládku kamiónov, na ukladanie materiálu a obsluhu zákazníkov skladu. „Prebieha skúšobná prevádzka, kedy porovnávame jednotlivé výhody a nevýhody vozíkov s rôznymi typmi pohonov, aby sme sa nakoniec rozhodli, akou cestou v rámci celej flotily pôjdeme. Už teraz môžeme povedať, že vozíky HELI s lítiovými batériami sú výrazne tichšie, čo v sklade veľmi oceňujeme,“ oznamuje prvé dojmy vedúci skladu D E L F Y stavebnín Josef Visinger.

Lepšia manévrovateľnosť, stačí menšie uličky

Josef Visinger Delfy

Ďalšiu výhodu vidí v tom, že vozík s lítiovou batériou je kratší ako vozík rovnakej nosnosti so spaľovacím motorom. „Z hľadiska praxe môžem povedať, že kratší vozík sa nám pre manipuláciu javí ako lepší,“ konštatuje Josef Visinger. Dopĺňa, že dobíjanie vozíka prebieha priebežne v medzičasoch, na dobíjacom mieste.

Radoslav Řípa k tomu hovorí, že všeobecne platí, že keď je vozík kratší, má to vplyv aj na šírku regálových uličiek. Aj tie môžu byť kratšie, každá firma teda môže vďaka tomu ušetriť toľko potrebné miesto na skladovanie.

Li-ion batérie sú ekologickejšie. Ďalšiu cestu ukáže ekonomickosť prevádzky

Josef Visinger ďalej podotýka, že sa firma pre vozíky HELI s lítiovými batériami rozhodla kvôli tomu, že sú ekologickejšie, čo je samozrejme ďalšia nesporná výhoda v porovnaní so „spalovákom“. „Aktuálne skúšame, aká bude úspora. Zaujíma nás, vozík s akým typom pohonu sa v našej prevádzke, a navyše vo vonkajších zimných podmienkach, ukáže ako prevádzkovo ekonomickejšie. Podľa toho sa rozhodneme, či našu flotilu manipulačnej techniky so spaľovacími motormi nahradíme vozíkmi s lítiovými batériami alebo nie,“ uzatvára Josef Visinger.

Zdroj foto: heli.cz
Text: heli.cz

>> Vhodné spotrebiče pre vašu
firmu TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre