cargo-partner vyvíja riešenia intermodálnej železničnej dopravy spájajúce Európu a rôzne krajiny Ázie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Doprava a prepravaLogistikaNovinky

cargo-partner vyvíja riešenia intermodálnej železničnej dopravy spájajúce Európu a rôzne krajiny Ázie

cargo-partner vyvíja riešenia intermodálnej železničnej dopravy spájajúce Európu a rôzn

Medzinárodný poskytovateľ dopravy a logistiky predstavil nové riešenia intermodálnej železničnej dopravy, ktoré spájajú Európu nielen s Čínou, ale aj s rôznymi krajinami v Ázii. Spoločnosť cargo-partner, ktorá ponúka rýchlu, nákladovo efektívnu a ekologickú alternatívu k tradičnej leteckej a námornej preprave, podporuje zákazníkov rozsiahlymi odbornými znalosťami v oblasti FCL a LCL železničnej prepravy cez Hodvábnu cestu a následne z a do rôznych ázijských krajín.

 

 

V reakcii na problémy, ktorým čelí globálny trh námornej nákladnej dopravy v dôsledku krízy v Červenom mori, spoločnosť cargo-partner zaznamenala nárast dopytu po svojich spoľahlivých službách intermodálnej železničnej dopravy. Spoločnosť úspešne rozšírila svoju ponuku o bezproblémové spojenia do a z niekoľkých ázijských krajín, ako sú Thajsko a Taiwan.

Kombinované cestné a železničné riešenie: Thajsko – Čína – Slovensko

Vo februári tohto roku zabezpečila spoločnosť cargo-partner prepravu intermodálnej FCL zásielky z Thajska na Slovensko pre európskeho výrobcu elektrotechniky. Zásielka bola vyzdvihnutá z Thajska kamiónom a do Chongqingu v Číne dorazila v priebehu šiestich dní. Po vývoznom colnom odbavení a plnení CFS v colnom sklade v Chongqingu zásielka putovala po železnici do Małaszewicze v Poľsku. Nakoniec ju prevzal cargo-partner tím na Slovensku, aby sa postaral o doručenie konečnému príjemcovi v blízkosti Košíc. Celkový čas prepravy od dverí k dverám predstavoval len 32 dní.

Pravidelný intermodálny LCL servis Taiwan – Čína – Maďarsko

Felix Miletich, Director Corporate Product Management Rail Transport at cargo-partner, očakáva rastúci dopyt po intermodálnych riešeniach integrujúcich cezhraničnú nákladnú a železničnú dopravu, najmä prostredníctvom železničných služieb Chongqing-Európa a Wuhan-Európa. Miletich tvrdí: “Náš kompetentný tím pre železničnú dopravu v Číne je dobre pripravený zvládnuť rastúci dopyt po týchto efektívnych službách, vďaka čomu môžeme našim klientom ponúknuť spoľahlivé, účinné a nákladovo efektívne riešenie intermodálnej pozemnej prepravy.”

Optimálne plánovanie trasy: Thajsko – Čína – Poľsko

V novembri 2023 uskutočnila spoločnosť cargo-partner ďalšiu úspešnú intermodálnu prepravu, čím potvrdila svoje schopnosti pri riadení zložitých trás. Náklad, kompresor na palete s hmotnosťou 915,2 kg, začal svoju cestu LTL dopravou z Bangkoku v Thajsku, prešiel Laosom a Vietnamom a dostal sa na hranicu s Čínou do Pingxiangu. Konsolidovaný kontajner bol potom prepravený po železnici z Chongqingu do poľského mesta Małaszewicze. Časový harmonogram poukazuje na efektívnosť operácií cargo-partner, pričom celkový čas prepravy “door-to-terminal” bol len 30 dní.

Kombinované cestné a železničné riešenie Thajsko - Čína - Slovensko

Pravidelný intermodálny LCL servis: Taiwan – Čína – Maďarsko

cargo-partner ďalej upevňuje svoju pozíciu inovatívneho globálneho poskytovateľa logistických služieb ponukou rôznych intermodálnych trás. Jedným z významných riešení je pravidelná námorná LCL preprava z Taiwanu do Šanghaja, po ktorej nasleduje konsolidovaná železničná preprava zo Šanghaja do Budapešti. Toto zefektívnené intermodálne riešenie už využíva niekoľko renomovaných európskych spoločností z oblasti elektronicky a výroby.

Spoločnosť cargo-partner sa naďalej venuje poskytovaniu “door-to-door” služieb, ktoré zahŕňajú vyzdvihnutie, konsolidáciu, colné odbavenie a doručenie konečnému príjemcovi. Intermodálne riešenia spoločnosti sú k dispozícii pre mnohé miesta pôvodu a určenia, čím sa zabezpečujú spoľahlivé a komplexné služby pre klientov v celej Európe a Ázii.

Zdroj foto: cargo-partner
Text: cargo-partner

>> Zariaďte si firmu
podľa svojich predstáv TU <<

 

Komentáre