DHL Supply Chain je novým poskytovateľom vnútropodnikovej logistiky vo výrobnom závode JLR v Nitre

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Logistika

DHL Supply Chain je novým poskytovateľom vnútropodnikovej logistiky vo výrobnom závode JLR v Nitre

DHL je novým poskytovateľom vnútropodnikovej logistiky vo výrobnom závode JLR v Nitre

Spoločnosť DHL Supply Chain, popredný svetový poskytovateľ zmluvnej logistiky, rozšírila svoje dlhoročné globálne partnerstvo so spoločnosťou JLR. Po novom budú jej služby  pre JLR zahŕňať aj in-plant /vnútropodnikové/ logistické služby v ich najmodernejšom závode v Nitre. Na základe novo podpísanej 3-ročnej zmluvy spustila DHL operácie v závode 1. októbra 2023, čím posilní svoju pozíciu kľúčového logistického hráča v automobilovom sektore nielen na Slovensku ale aj v celej strednej a východnej Európe.

 

 

  • DHL rozširuje dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou JLR podpísaním 3-ročnej zmluvy na Slovensku
  • Podľa zmluvy bude DHL Supply Chain dohliadať na všetky články dodávateľského reťazca, od skladovania až po sekvenčnú dodávku na montážnu linku

V rámci tejto strategickej spolupráce DHL Supply Chain naplno využije svoje rozsiahle skúsenosti a odborné znalosti v oblasti automobilovej logistiky a spoločnosť JLR podporí tými najlepšími službami v oblasti dodávateľského reťazca, od skladovania až po sekvenčné dodávky na montážne linky. Spolupráca súčasne zahŕňa prevzatie viac ako 1 900 zamestnancov od predošlého poskytovateľa logistiky do DHL Supply Chain, čo umocňuje záväzok DHL zabezpečiť prevádzkovú kontinuitu vo výrobnom závode.

Nitriansky závod, založený v roku 2018, je špičkovým výrobným závodom s rozlohou impozantných 300 000 metrov štvorcových. Závod, známy svojimi výnimočnými schopnosťami výroby s využitím hliníka  a inžinierskymi odbornými znalosťami, dokáže vyrobiť viac ako 150 000 vozidiel. Úlohou DHL ako poskytovateľa in-plant logistiky je zaistiť zefektívnenie operácií, bezproblémový tok materiálu a zvýšenú efektivitu v rámci celého dodávateľského reťazca, od skladovania až po sekvenčné dodávky na montážne linky.

Inovatívne riešenia, riadiť optimalizáciu procesov DHL

Adrian Price, Manufacturing Excellence Director, JLR povedal: “Za posledných desať rokov bola spoločnosť DHL našim cenným a spoľahlivým partnerom, ktorý podporuje rozvoj nášho podnikania pomocou inovatívnych riešení a odborných znalostí v rámci tohto odvetvia. Rozšírením nášho partnerstva o in-plant logistické služby v závode v Nitre zvýšime efektivitu nášho dodávateľského reťazca a služieb vo výrobe.”

„Sme potešení, že môžeme so spoločnosťou JLR spolupracovať ako jej vnútropodnikový poskytovateľ logistiky pre závod v Nitre,“ povedal Piotr Okurowski, výkonný riaditeľ DHL Supply Chain Slovakia. “Táto spolupráca nielenže posilňuje našu pozíciu poskytovateľa logistiky v automobilovom sektore na Slovensku, ale tiež umocňuje náš záväzok poskytovať riešenia na mieru, ktoré spĺňajú jedinečné potreby našich zákazníkov. Tešíme sa na využitie našich globálnych skúseností a lokálnych odborných znalostí s cieľom podporiť prevádzkovú dokonalosť a dosiahnuť výnimočné výsledky.”

Guillermo Mancholas, Manufacturing Operations Director Nitra, dodal:” Implementácia nového logistického konceptu si vyžaduje silného partnera schopného pracovať v súlade s naším tímom, pripraveného implementovať alebo poskytnúť najmodernejšie riešenia. V DHL Supply Chain Slovakia sme našli ten správny tím, ktorý nám pomôže dodať najlepšie koncové logistické riešenia. Vitaj DHL Supply Chain v Nitre!”

Prostredníctvom tohto partnerstva DHL opätovne potvrdzuje svoj záväzok dodávať inovatívne riešenia, riadiť optimalizáciu procesov a posilňovať svoju pozíciu dôveryhodného partnera v automobilovom priemysle.

Zdroj foto: DHL
Text: DHL

>> Vhodné doplnky a pracovné
oblečenie do firmy TU <<

 

Komentáre