Eaton nasadil štyri autonómne mobilné roboty MiR na optimalizáciu intralogistických procesov

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


LogistikaManipulačná technika

Eaton nasadil štyri autonómne mobilné roboty MiR na optimalizáciu intralogistických procesov

Eaton nasadil štyri autonómne mobilné roboty MiR na optimalizáciu intralogistických procesov

Roboty prejdú 40 kilometrov denne, pracujú na dve zmeny, šesť dní v týždni; prepravia denne okolo 100 paliet materiálu na montážne linky a späť hotové výrobky.

 

 

Spoločnosť Mobile Industrial Robots (MiR), najväčší dodávateľ autonómnych mobilných robotov (AMR), oznámila, že továreň spoločnosti Eaton v rumunskom Arade nasadila štyri AMR od MiR, a to modely MiR500 a MiR200. Okrem toho plánuje nasadenie robota MiR250, ktorý sa bude starať o prepravu vo vznikajúcom podniku na povrchové montáže. Optimalizácia vybraných procesov ušetrila čas a umožnila preradiť zamestnancov na pozície so zodpovednejšími a menej fyzicky náročnými úlohami.

Hlavnou výzvou závodu Eaton bol nedostatok zamestnancov a vykonávanie ťažkých, fyzicky náročných aktivít. Pred implementáciou AMR bol proces dopravy komponentov na montážne linky a vyzdvihnutie hotových výrobkov riešený zamestnancami podniku, ktorí používali manuálne alebo elektrické vysokozdvižné vozíky. Tvárou v tvár týmto výzvam sa spoločnosť zamerala na automatizáciu. Začalo to dvoma autonómnymi mobilnými robotmi MiR200.

Tieto stroje roboty unesú bremená s hmotnosťou 200 kg

Tieto stroje unesú bremená s hmotnosťou 200 kg a pohybujú sa maximálnou rýchlosťou 4 km/h. V roku 2022 nasadili ďalšie AMR – dva modely MiR500, ktoré unesú náklad až 500 kg a pohybujú sa rýchlosťou až 7,2 km/h. Ďalšie nasadenie je na ceste – robot MiR250 sa bude starať o doručenie a vyzdvihnutie produktov v novozriadenom podniku, ktorý sa venuje technológii povrchovej montáže.

V súčasnosti AMR pracujú pre 52 výrobných liniek a ďalšie súvisiace lokality. Roboty začínajú plniť svoje úlohy potom, čo dostanú signál od zamestnanca, pričom stroje MiR500 premiestňujú palety z linky do dokovacej stanice. Roboty MiR200 začnú pracovať, keď im pracovník montážnej linky oznámi, že chýba určitý materiál. Obsluha skladu potom premiestni požadovaný materiál z regálu na robot a vyberie jednu z uložených trás.

Roboty MiR

Keď MiR200 príde na miesto, signalizuje svoju prítomnosť zvukom, pracovník prevezme náklad a AMR sa vráti do nakladacej stanice. Podnik spoločnosti Eaton v Arade je prvým rumunským závodom, ktorý implementoval autonómne mobilné roboty MiR.

Roboty MiR v podniku Eaton v Arade pracujú šesť dní v týždni a v dvoch zmenách. MiR500 prepraví každý deň viac než 100 paliet, pričom prejde 120 – 150 metrov pri jednej misii – celkom 12 -15 kilometrov za deň. Modely MiR200 zrealizujú každý deň asi 150 rôznych trás, ktoré pokryjú takmer 25 kilometrov. Predtým museli vzdialenosť 40 kilometrov za deň absolvovať zamestnanci, ktorí pri vykonávaní vyššie popísaných činností riskovali úrazy a plytvali časom, ktorý teraz môžu venovať prínosnejším úlohám.

Zdroj foto: Eaton
Text: Eaton

>> Vhodné doplnky a pracovné
oblečenie do firmy TU <<

 

Komentáre