Aké výhody prináša vykurovanie krbom?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


KomínyStavbaTZBVykurovanie

Aké výhody prináša vykurovanie krbom?

Kingfire rondo vykurovanie krbom kominy Schiedel

Krb patrí v súčasnosti k najobľúbenejším spôsobom vykurovania. Mnohé domácnosti naň nedajú dopustiť hlavne kvôli “živému” teplu, ktoré poskytuje. Oheň vytvára pravú rodinnú atmosféru a upokojuje. Niet lepšieho pocitu, ako sa vrátiť domov, sadnúť si do kresla a sledovať plamene. Aké ďalšie výhody prináša vykurovanie krbom?

Príjemné sálavé teplo ohňa láka mnohé rodiny. Problém je v tom, že mnohí sa nevedia rozhodnúť kde alebo ako krb umiestniť. Boja sa, že by im mohol narušiť trendy vzhľad domácnosti. Prípadne, že by bolo vykurovanie komplikované a spájalo sa s náročným upratovaním.

Staré a nepekné krby sú však už dávno minulosťou. Dnes sa stretnete s modernými krbovými telesami, ktoré sa svojím minimalistickým vzhľadom hodia do každého štýlu bývania. Nehovoriac o tom, že väčšinu si môžete upraviť individuálnym obkladom. Takúto možnosť poskytuje aj vykurovací systém Kingfire Parat s kompaktnými rozmermi a skvelým výkonom od 3 do 7 kW (odlišuje sa podľa typu).

Čo ďalšie získate vykurovaním pomocou krbu Kingfire Parat?

 

Štýlový doplnok každej domácnosti

Vykurovanie krbom má množstvo silných stránok, no snáď tou najväčšou je, že predstavuje štýlový doplnok. Ten skrášľuje domácnosť počas celého roka. Dôvod je ten, že Kingfire Parat si môžete upraviť podľa svojho štýlu. A to aj bez pomoci odborníka, napríklad kachliara alebo krbára. Stačí si len zvoliť obklad, ktorý sa vám najviac páči.

Malé rozmery

Boj s priestorom zvádza veľké množstvo ľudí. Tento problém sa však dá veľmi ľahko vyriešiť práve systémom Kingfire Parat, ktorý je kompaktný a nezaberá veľa miesta. Moderné krby zapadnú aj do malých domov, kde je nutné šetriť každý centimeter.

Kingfire lineare vykurovanie krbom kominy Schiedel

Príjemný pocit

V domácnosti vám neposkytne nič príjemnejší pocit ako praskajúci oheň v krbe. Len si predstavte, ako počas studených večerov sedíte vo svojej obývačke, ktorú osvetľujú plamene. Zabúdať netreba ani na sálavé teplo a pokoj počas celého dňa aj noci.

Rodinná atmosféra je v domácnostiach kľúčovým prvkom a krb k nej jednoducho patrí.

Vysoká bezpečnosť

Pri krboch je, samozrejme, potrebné dodržiavať bezpečnosť. Len v takých prípadoch zabránite požiaru a iným komplikáciám. Vykurovacie systémy by mali disponovať samouzatvárateľnými dvierkami, ktoré, okrem krytia rizík, zabezpečujú aj 100 % tesnosť zariadenia. V interiéri tak nebudete bojovať proti nepríjemným únikom dymu. A naviac, takéto zariadenie pracuje bez problémov s rekuperáciou.

Jednoduché používanie

Premýšľate nad krbom, no akosi vás odrádza náročné používanie? Netreba sa ničoho báť. Udržiavanie ohňa nie je vôbec komplikované. Práve naopak. Príprava dreva je menším športom, vďaka ktorému nemusíte stráviť ďalšie hodiny vo fitku, a jeho používanie v krbe zvládne už každý.

Plus, nezabúdajte, že dokladanie dreva netreba robiť každých desať minút. Krb funguje samostatne, takmer bez vašej pomoci.

Kingfire grande vykurovanie krbom kominy Schiedel

Viaceré prevedenia

Vykurovací systém Kingfire Parat je k dispozícii vo viacerých dizajnoch, vďaka čomu sa vie prispôsobiť každej jednej miestnosti. Elegantným je Classico S Black Edition, ktoré splní požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. Ak by ste chceli niečo jednoduchšie, zvoliť môžete Classico S.

Vo väčších domovoch si svoje miesto nájde prevedenie Grande SC charakteristické masívnejším a väčším dizajnom. Prípadne Rondo SC. Výber je na vás, no môžete si byť istí, že nehľadiac na to, aký model zvolíte, si do domácnosti prinesiete doplnok, ktorý zaujme aj z diaľky.

Vyskúšajte vykurovanie krbom aj vy

O výhodách krbov by sme mohli hovoriť ešte veľmi dlho. Vďaka ich skvelým vlastnostiam viete získať nielen praktického pomocníka, ale aj štýlový doplnok. Zbytočne nečakajte, a zaobstarajte si niektorý z modelov aj vy.

Schiedel Logo

www.schiedel.com

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre