Prebieha vykurovacia sezóna, myslíte na tú ďalšiu už teraz?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


KomínyStavbaVykurovanie

Prebieha vykurovacia sezóna, myslíte na tú ďalšiu už teraz?

Prebieha vykurovacia sezóna, myslite na tú ďalšiu už teraz, kingfire-lineare, Schiedel

Prebieha vykurovacia sezóna – nenechajte si výber možnosti mať svetlo a teplo za každých okolností na poslednú chvílu…

Aký komín?

Už teraz, ak ste len začali stavať, myslite na správny typ komína. Je súčasťou hrubej stavby. Nie je ho vidieť, len trčí zo strechy, no napriek tomu si zaslúži pozornosť. Aby bol kvalitný, teda ochránil váš dom pred požiarom. Na tuhé palivá, a to je v súčasnosti najčastejšie kupovaný komín, potrebujete komín, ktorý je odolný pri vyhorení sadzi. A nielen to. Musí byť tiež tesný, lebo chcete šetriť náklady na vykurovanie.

Komín Schiedel ABSOLUT, vykurovacia sezona

Ako? Ak máte netesný komín, ten ktorý má v päte mriežku, ktorou odchádza vzduch, ktorý ste už zahriali, tak tadiaľ vám uniká teplo. Oveľa závažnejší problém s takým komínom je vtedy, ak budete mať rekuperáciu. Ak má komín mriežku, tak rekuperácia nebude pracovať podľa vašich predstáv, jej účinnosť bude, jemne povedané, nedostatočná.

Preto vám odporúčame komínové teleso Schiedel ABSOLUT ako zástupcu murovaných komínov, ale ak ste fanúšikom modernej architektúry a chcete použiť komín ako architektonický prvok, pouvažujte nad komínom Schiedel PERMETER – je čierny, šedý, biely alebo ak budete chcieť, tak môže byť aj ružový.

Komin Schiedel PERMETER, vykurovacia sezona

Aký spotrebič?

Vyberajte spotrebič, kde vám vie dodávateľ nielen povedať, že je tesný, ale vie to aj dokázať. Tesnosť spotrebiča je dôležitá, a sme zase pri rekuperácii, v tom prípade je tesnosť požiadavkou na ktorej určite trvajte. Nebude dochádzať k úniku spalín cez netesné dvierka alebo cez spaľovaciu komoru, čo sa stáva, ak výrobca spotrebiča potrebuje využiť vzduch z priestoru umiestnenia kachlí.

Neprehliadnite:
Akú vložku použiť do komína, ak uvažujete nad palivom s názvom ekohrášok?

Oba komíny, hore spomenuté – Schiedel ABSOLUT, PERMETER, vám umožnia napojiť krbovú vložku, krbové kachle, zvládnu samozrejme aj kotol na tuhé palivo. Na napojenie dymovodu použite správny spôsob napojenia. Ako alternatívu, krbových kachlí, vám vieme ponúknuť Schiedel SIRIUS®, krbové kachle s optimálnym výkonom pre moderné, tesné domy. Dokonalá tesnosť ich predurčuje do domov s už spomínanou rekuperáciou. Majú totiž možnosť zapojiť prívod vzduchu na horenie až 3 spôsobmi. Cez spodnú stavbu (pod základovou doskou, alebo v izolačnej vrstve podlahy), cez stenu, ak budú kachle Sirius® v blízkosti obvodovej steny, alebo vieme tiež priviesť vzduch cez komínové teleso.

Kachle Schiedel Sirius, vykurovacia sezona

Krb pod komínom

V ponuke pre zabezpečenie svetla a tepla za každých okolností (lebo na prevádzku zariadenie nepotrebuje elektrickú energiu) ma Schiedel jedinečný produkt. Schiedel KINGFIRE. Jedinečný, avšak až v 6 variantoch. Všetky potrebujú minimálny priestor, len 550*600 mm, a naviac nad sebou nesú komín. Teda krb pod komínom Schiedel KINGFIRE nezasahuje do priestoru pred komínom.

Rodina produktov Schiedel KINGFIRE – Classico Black Edition, Classico, Lineare, GRANDE, Rondo, Rondo Black Edition

Prebieha vykurovacia sezóna, myslite na tú ďalšiu už teraz, Kingfire-do-kazdeho-domu, Schiedel

Komín je nad ním. Šetrí miesto, šetrí náklady, lebo má optimalizovaný výkon pre moderné stavby a svojou konštrukciou opäť zachováva dokonalú tesnosť stavby na ktorej vám záleží.

Pre ďalšie informácie navštívte našu webovú stránku, prípadne nás sledujte na facebooku alebo instagrame.

Schiedel Logo

www.schiedel.com

Foto: Schiedel

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre