Aký materiál zvoliť pre váš domov?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Aký materiál zvoliť pre váš domov?

drevený nábytok nábytok z dreva
Nemáte s kupovaním nábytku veľa skúseností? Poprípade sa neviete rozhodnúť, ktorý materiál je ten pravý a aké výhody sú s ním spojené. Veľmi dobre týmto situáciám rozumieme, ale teraz ste na správnom mieste. S týmto článkom vám ušetríte množstvo času pri rozhodovaní sa a budete vedieť presne, čo zvoliť. Tak na čo čakať, poďme rovno na to.

Pritiahnite prírodu do svojho domova s drevom

O tom, že drevo je jeden z najobľúbenejších materiálov pre nábytok niet pochýb. Nájsť domov, ktorý nemá žiaden drevený nábytok, môže byť dokonca problém. Spája sa s prírodou a príjemnou atmosférou. Najlepšie pocítite silu dreveného nábytku, ak sa ubytujete v drevenej chate. Tehlové steny vystrieda drevo a izby budú útulne. Už len chýba pohľad do horiaceho krbu, v ktorom praská horiace drevo. Ideálna dovolenka.

Drevo sa používa na materiál už od nepamäti. Stal sa tak popredným materiálom vo výrobe nábytku. Z tohto materiálu nájdete napríklad úložné priestory, postele či stolíky. No pozor, nábytok z pravého dreva môže byť drahší, ako iný materiál. Takýto nábytok sa vám ale odvďačí z dlhodobého hľadiska. Jeho životnosť je dlhoročná.

Sklo nesmie chýbať

Sklo, podobne ako drevo, je nestarnúca klasika. Avšak hodí sa do každého štýlu. Samozrejme treba rátať s tým, že aj keď ide o tvrdené sklo, je to stále sklo. To znamená, že tvrdšie zaobchádzanie môže znamenať praskliny či kompletné rozbitie. Takýto nábytok sa preto neodporúča pri malých deťoch. Stačí, ak sa vaši huncúti trochu rozbesnia a hneď máte na svete škodu. V horšom prípade aj porezané dieťa.

Na druhú stranu je sklo skvelý elegantný doplnok. Existuje nábytok, ktorý je čisto len zo skla. Ide hlavne o stolíky a poličky. Stretnúť sa môžete dokonca aj so sklenenými schodami. Osobne ich môžete vidieť v jednom z obchodných centier v Žiline. Tento materiál je často využívaný aj ako stena v kanceláriách doplnená o sklenené dvere. Ak by ste si zariaďovali doma vlastnú kanceláriu, viete čo zvoliť.

Pre moderné bývanie, moderný kov

Nehrdzavejúca oceľ, chróm a kov dominujú v modernom štýle bývania. Najčastejšie sa stretnete s kovovými materiálmi, ako sekundárny materiál nábytku. Či už ako nohy stola, postele alebo sedačky. No nájdete aj čisto kovový nábytok, ktorý rozhodne upúta pozornosť každého, kto vás navštívi. Často sa využíva práve vonku v podobe kovových lavičiek, stoličiek a stola. Vo vnútri zase na regáli, police a iné úložné priestory.

Neodmysliteľná koža

Prečo práve koža? Z 2 jednoduchých dôvodov: ľahko sa umýva a v lete príjemne chladí. Ak máte malé deti, rozhodne tento materiál oceníte. Umývanie farieb, kečupu, detskej výživy či inej špiny tak bude hračka. Používa sa hlavne na sedačkách, kreslách či taburetkách. Patria kožené veci do vášho štýlu obliekania?

Potom oceníte aj kožu vo vašom domove. Jedná veľká nevýhoda sa s tým vlečie. Počas dlhšieho sedenia s krátkym oblečením sa na kožený materiál ľahko prilepíte. Odliepať sa každých pár minút je tak dosť nepríjemne.

Dobrou správou je, že kožu dokážete ľahko oživiť, aby žiarila tak, ako kedysi. To dokonca len za použitia prípravkov, ktoré máte doma. Postačí vám ocot, popisovač, čpalok, olivový olej a voda. Pri troche šťastia sa vám podarí nájsť aj na návody, ako to urobiť len za pomoci kávy. Žiadne škrabance ani špina vás tak nezastavia od pekného nábytku.

>> Ku nábytku by nemali chýbať
bytové doplnky TU alebo nižšie <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    ja by som kožu odporúčala do domácnosti kde sú už väčšie deti.

Komentáre