Malá, ale praktická kúpeľňa: Vyťažte zo svojej kúpeľne maximum

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Malá, ale praktická kúpeľňa: Vyťažte zo svojej kúpeľne maximum

Vyťažte zo svojej kúpeľne maximum


Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako do malej kúpeľne umiestniť viac úložného priestoru. Jedným z trikov je inštalácia nástenných políc do tejto malej miestnosti. Tie môžu byť skvelým spôsobom, ako maximalizovať priestor pod či nad umývadlom a zároveň udržať predmety mimo dohľadu a ľahko dostupné. Ďalšími skvelými nápadmi sú tyče na uteráky, háčiky, koše a dokonca aj stojany na kozmetiku!

Všetko má svoje miesto, napríklad aj na poličkách

Jednou z najväčších výziev v každej malej kúpeľni je udržať poriadok a čistotu. Najlepší spôsob, ako udržať veci v dobrom stave, je používať čisté a dobre organizované riešenia na uskladnenie. Aj keď máte len malý priestor, je možné nájsť kreatívne spôsoby, ako ho využiť!

Zavesením veľkého vešiaka na uteráky na stenu a inštaláciou kúpeľňových poličiek pod ním môžete vytvoriť viac priestoru na organizáciu. Môžete tiež pridať koše alebo háčiky pozdĺž zadnej strany dverí na zavesenie predmetov, ktoré potrebujú rýchly prístup, ako sú uteráky alebo župany.

Kúpeľňa je jednou z najviac používaných miestností v domácnosti a zároveň miestnosťou, ktorá je priveľmi zaprataná rôznymi textíliami, dekoratívnou kozmetikou a drogériou. Vyhnite sa tomu použitím jednoduchých riešení, ktoré šetria miesto. Práve nástenné poličky sú skvelé na ukladanie kúpeľňových produktov, mydiel a šampónov a nielenže ušetríte miesto, ale aj znížite neporiadok. Navyše sa ľahko čistia a vyzerajú štýlovejšie ako neporiadne koše, kam len veci nahádžete.

Dodávajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach, takže si stačí vybrať ten model, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a sedí do dizajnu vašej konkrétnej kúpeľne. Keď už máte poličku na svojom mieste, udržiavajte ju v čistote tak, že jej povrch aspoň raz týždenne utriete vlhkou handričkou alebo špongiou. V prípade potreby môžete použiť aj čistiaci prostriedok v spreji.

Vyvarujte sa povodniam po každej sprche

Sprchové závesy sú skvelým spôsobom, ako zabrániť tomu, aby voda zo sprchy striekala na zem alebo na iné časti miestnosti. Dlhší sprchový záves možno použiť aj na zabránenie poškodenia stien a podlahy vodou.

Sprchové závesy môžu byť z rôznych materiálov vrátane vinylu či plastu. Vinyl je pravdepodobne najbežnejšou voľbou, ale nie vždy je najlepší, ak sa oň pravidelne nestaráte. Keďže vinyl je porézny a môže absorbovať vlhkosť, časom postupne splesnivie. Plastový sprchový záves je ešte poréznejší ako vinyl. Ideálne je teda závesy pravidelne čistiť prostriedkami proti plesniam a nechávať ich poriadne vysušiť. Po osprchovaní záves roztiahnite a vyberte koniec z vane, aby sa nelepil na vaňu.

Nezabudnite, že pri výbere materiálu a vzoru sprchového závesu by ste mali zvážiť aj to, ako veľmi bude viditeľný a podľa toho ho prispôsobiť aj dizajnu kúpeľne.

Zdroj obrázku: BondRocketImages / Shutterstock.com

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre