Aká je funkcia a využitie posuvných dverí v domácnosti?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereInteriér

Aká je funkcia a využitie posuvných dverí v domácnosti?

Využitie posuvných dverí v domácnosti posuvné dvere


Každý prázdny byt vzbudzuje pocit nekonečných dispozičných riešení. Prvotnú spokojnosť neskôr vystriedajú starosti, ako rozširovať úložné možnosti. V každom interiéri možno využiť aspoň jeden z variantov posuvných dverí. V priestore dávajú šancu ďalšiemu nábytku a bezproblémovému prechodu do miestností.

Čo sú posuvné dvere?

Posuvné dvere umožňujú bezbariérové otváranie a zatváranie jednoduchým vysúvaním v smere koľajníc. Obsluhujeme ich jedným plynulým pohybom ruky. Nedisponujú roztvorenými krídlami, ktoré inak zasahujú do priestoru. Považujeme ich za vhodné riešenie do úzkych chodieb alebo pri zúženom prechode z jednej do druhej miestnosti.

Konkrétnu alternatívu ku klasickým dverám bližšie špecifikujú typy posuvných dverí. Jedným sú posuvné dvere do puzdra a do steny. Za jednoduchšie a dostupnejšie považujeme posuvné dvere na stenu. Nie sú potrebné žiadne stavebné zásahy, len sa pripevnia na stenu a postupujú pozdĺž nej.

Kedy používať posuvné, nie klasické dvere?

S posuvnými dverami sa stretávame v menších bytoch na prerozdelenie alebo úplné oddelenie miestností. Ich funkčné výhody bádať v najmenších miestnostiach, akými je kúpeľňa, toaleta či technická miestnosť. Výnimkou nie sú ani priamo na nábytku umiestnenom v zúžených priestoroch. Čoraz viac využívame šatníkové skrine s pomocou posuvných dverí pre jednoduchú manipuláciu a plynulý pohyb. Tieto skrine zväčša umožňujú praktický úložný systém a ponúkajú rôzne možnosti na využitie voľnej vonkajšej plochy (napr. osadenie zrkadlom).

Viete, že posuvnými dverami rýchlo a jednoducho ukryjeme nedostavané plochy v interiéri alebo vchod na povalu z obytných častí?

Súčasťou toho vchodu môžu byť sťahovacie schody pre zabudovanie do stropu alebo s požiarnou vložkou. Posuvné dvere všetko dostatočne prekrývajú!

Zdroj obrázku: Archi_Viz / Shutterstock.com

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre