Prešovská R4 odbremenila mesto o takmer 800 kamiónov denne

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Doprava a prepravaLogistika

Prešovská R4 odbremenila mesto o takmer 800 kamiónov denne

Prešovská R4 odbremenila mesto o takmer 800 kamiónov denne

Prešovská R4, úsek R4 Prešov – severný obchvat, I. etapa je v prevádzke ešte len týždeň, už teraz však môžeme potvrdiť, že mesto Prešov odbremenila o takmer 800 kamiónov denne. Ukázali to naše sčítače dopravy.

 

 

Priemerná denná intenzita dopravy na tomto úseku je v súčasnosti na úrovni približne 5600 vozidiel, z čoho 800 tvoria kamióny a 4800 osobné autá. Očakávame, že tieto čísla budú v priebehu ďalších mesiacov rásť, po pripojení druhej etapy predpokladáme premávku až na úrovni 15.000 vozidiel denne.

Pokojnejší život v Prešove a okolitých obciach nie je jediným benefitom nového úseku. Motoristom podľa dopravnej situácie v meste môže ušetriť aj 10 minút. Prirodzene, jazda po rýchlostnej ceste je vždy plynulejšia, čo rovnako šetrí aj pohonné látky a vyznačuje sa vyššou mierou bezpečnosti.

Výrazne pozitívna zmena v tomto smere nastala najmä pre vodičov v smere do Sabinova, Lipian či Starej Ľubovne. Motoristi z týchto obcí už nemusia zachádzať do Prešova, ale po odbočení na D1 či už z Košíc alebo Popradu sa dostanú na R4 a tretie najľudnatejšie mesto Slovenska obídu za pár minút.

R4 Prešov – severný obchvat, I. etapa v číslach:

  • 4,3 km dlhý úsek v plnom profile
  • motoristom ušetrí približne 10 minút
  • predpokladáme intenzitu dopravy v hodnote 15 000 vozidiel/ 24 hodín
  • 155 stavebných objektov
  • 9 mostov
  • tunel Bikoš s dĺžkou 1 150 m
  • križovatka Prešov, sever

Zdroj foto: obchadzamuzpresov.sk
Text: obchadzamuzpresov.sk

>> Vhodné doplnky a pracovné
oblečenie do firmy TU <<

 

Komentáre