Toto sú 4 najčastejšie chyby pri výbere interiérového osvetlenia

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérOsvetlenie a svietidlá

Toto sú 4 najčastejšie chyby pri výbere interiérového osvetlenia

4 najčastejšie chyby pri výbere interiérového osvetlenia

Domáce osvetlenie už dávno nie je položkou na chvoste zoznamu priorít počas plánovania domácnosti. Vďaka inovatívnym spôsobom osvetlenia môžete minimalizovať svoje výdavky za energie a dopriať si v interiéri viac pohodlia. Aby ste to však dosiahli, mali by ste sa vyhnúť najčastejším chybám pri výbere osvetlenia, ktoré sme pre vás v našom článku spracovali.

 

 

1. Rôzna teplota osvetlenia v miestnosti

Nejednotná chromatickosť, resp. farba osvetlenia je jednou z najčastejších chýb pri výbere a montáži osvetlenia. To, akú bude mať svetlo výslednú farbu, nie je dané len jeho tienidlom, ale aj použitou žiarovkou. Pre interiérové osvetlenie vám odporúčame zvoliť žiarovky v teplejšej bielej farbe.

Rôzna teplota osvetlenia v miestnosti

2. Neúsporné riešenia osvetlenia

V dnešnej dobe môžete energiou, ktorú v minulosti vyžadovala jediná lampa, využiť na osvetlenie celej miestnosti. Pomôžu vám s tým úsporné LED žiarovky, ktoré sa v dnešnej dobe tešia veľkej popularite. Oproti starším volfrámovým žiarovkám využívajú len zlomok energie, ponúkajú rovnakú alebo vyššiu intenzitu osvetlenia a násobne dlhšiu výdrž.

3. Zbytočne presvetlené priestory

Nastaviteľné svietidlá umožňujú upravovať intenzitu ich vyžarovaného svetla. Vďaka tejto funkcii môžete nielen upravovať atmosféru v miestnosti, ale zároveň meniť aj spotrebu lampy. Nižšia intenzita so sebou prináša aj menšie nároky na energiu, vďaka čomu ušetríte na energiách. Pri výbere žiaroviek do nastaviteľných svietidiel si ale dajte pozor na to, aby túto vlastnosť ponúkali aj oni.

Moderné úsporné žiarovky sú základom inteligentného osvetlenia. Zistite viac o TOP vychytávkach do každej domácnosti a doprajte si vďaka technológiám viac komfortu.

Zbytočne presvetlené priestory

4. Nesprávny výber typov svietidiel

Pre osvetlenie schodiska môžete siahnuť po halogénoch, neónoch či LED pásikoch. Lampa na stole sa zase zaobíde s obyčajnou úspornou žiarovkou. Nie každý druh osvetlenia je tým pádom univerzálny. Preto vám odporúčame, aby ste zvolili niekoľko rôznych druhov osvetlenia. Do obývačky vyberte napríklad väčší luster a skombinujte ho s dvoma menšími stojacimi lampami, ktoré umiestnite do najtmavších kútov.

Výber osvetlenia do vašej domácnosti by ste nemali zanedbať. Vyhnete sa tak najčastejším chybám, ktoré vám môžu priniesť zbytočné investície a výzvy. Odporúčame vám, aby ste ešte pred kúpou osvetlenia mysleli na zladenie teploty svetla a zvolili rôzne druhy osvetlenia pre rôzne použitie.

Galéria

Foto: Shutterstock, Unsplash, Freepick
Text: Redakcia

>> Vhodné osvetlenie
do bytu alebo domu TU <<

Komentáre