STILL predvedie integrované automatizované riešenie iGo

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


LogistikaManipulačná technika

STILL predvedie integrované automatizované riešenie iGo

STILL predvedie integrované automatizované riešenie iGo

Spoločnosť STILL na tohtoročnom medzinárodnom veľtrhu LogiMAT ukáže to najlepšie z automatizácie. Od jednoduchých aplikácii typu “plug-and-play” až po sofistikované systémy prispôsobené na mieru – automatizované technológie iGo ponúkajú špecifické riešenia pre každého zákazníka. Tento koncept, ktorý je hlavnou témou značky STILL na veľtrhu, je “smart” reakciou na dopyt po čoraz flexibilnejších a dynamických riešeniach automatizácie. Nemecká spoločnosť, ktorá patrí medzi lídrov v intralogistike, odprezentuje celé spektrum automatizovaných riešení na stánkoch B40 a B41 v hale 10.

 

 

Máloktorý segment v logistike je tak dynamický ako automatizácia. Rýchlo meniace sa príležitosti, požiadavky a trhové podmienky vedú k neustálemu napredovaniu nových riešení. O to dôležitejšie je, aby sa tieto riešenia vedeli prispôsobovať a boli škálovateľné, spĺňali požiadavky na flexibilnú implementáciu a ľahko sa prispôsobovali, udržiavali, obsluhovali a tiež dokázali rásť s potrebami firiem.

SMART od prvého momentu: Integrovaná automatizácia STILL iGo

V segmente logistiky neustále rastie dopyt po jednoduchej, rýchlo implementovateľnej automatizácii jednotlivých logistických procesov, ktoré umožňujú začať s automatizáciou procesov aj spoločnostiam s takmer žiadnymi skúsenosťami v tejto oblasti. Technológie iGo od STILL sú komplexné riešenia, ktoré umožňujú flexibilne a škálovateľne implementovať všetky stupne automatizácie. Firmy môžu začať automatizovať jednotlivé procesy alebo priamo implementovať komplexné systémové riešenie do existujúcich infraštruktúr. „Vďaka nášmu flexibilnému softvéru sa naši zákazníci nemusia dlhodobo zaväzovať k požadovanej úrovni automatizácie a rozsahu, v akom by mali byť procesy v budúcnosti integrované,“ vysvetľuje Florian Heydenreich, výkonný viceprezident pre predaj a servis STILL pre región EMEA. STILL iGo je škálovateľný, ľahko sa obsluhuje a udržiava vďaka štandardizovaným, digitalizovaným komponentom a dokáže pokryť celé spektrum automatizácie, od jednoduchých riešení typu “plug-and-play” až po komplexné systémové riešenia – inteligentné, flexibilné a efektívne.

STILL na tohtoročnom veľtrhu LogiMAT po prvýkrát predvedie dve riešenia automatizácie:

STILL iGo easy: Automatizácia na princípe “plug-and-play”

V predvedení iGo easy môžu návštevníci veľtrhu prvýkrát interaktívne zažiť nové plug-and-play riešenie od STILL určené pre rýchlu a jednoduchú automatizáciu jednotlivých logistických procesov s vysokozdvižným vozíkom EXV iGo. Okrem prezentácií odborníkov zo spoločnosti STILL môžu návštevníci sami nakonfigurovať parametre, ako je trasa a odovzdávacie stanice automatizovaného nákladného vozidla. „Jednoduché uvedenie do prevádzky je pre mnohých zákazníkov dôležitým rozhodovacím kritériom pri výbere správneho automatizačného systému,“ vysvetľuje Florian Heydenreich. iGo easy je presvedčivé svojou škálovateľnosťou a kompatibilitou so systémovým riešením STILL iGo. „Následne, ak firmy napredujú, rastú aj výzvy, zložitosť a meniace sa podmienky, je možný nekomplikovaný prechod zo systémov iGo easy na iGo,“ pokračuje F. Heydenreich.

Systémy STILL iGo: Vysoko prispôsobiteľné automatizačné riešenie

Druhé predvedenie automatizácie návštevníkom veľtrhu ukazuje, ako možno so systémami STILL iGo automatizovať komplexné logistické procesy. Rôzne automatizované riešenia sa priamo pred očami návštevníkov LogiMAT-u vzájomne ovplyvňujú a pôsobivo demonštrujú vysokú variabilitu a možnú zložitosť automatizovaných skladových riešení od STILL.

SMART od prvého momentu Integrovaná automatizácia STILL iGo

V dokonale zladenej kooperácii sa predvedú stacionárne riešenia, ako je flexibilný paletový kyvadlový sklad, ktorý interaguje s automatizovanými sériovými výrobnými vozidlami (vychystávací vozík MX-X iGo a vysokozdvižný paletový vozík EXV iGo) a dokonca aj s autonómnymi mobilnými robotmi (AMR) typu ACH iGo.

Udržateľnosť v intralogistike: STILL predstaví inteligentné energetické riešenia a cirkulačné koncepty

Udržateľnosť je jednou z hlavných tém tohtoročného veľtrhu v Stuttgarte. Aj tu má tím STILL pripravených niekoľko zaujímavých noviniek – napríklad prvý vlastný 24 V systém palivových článkov vyrobený spoločnosťou STILL v závode v Hamburgu alebo tému recyklácie lítium-iónových batérií. Experti STILL vysvetlia zákazníkom, ako STILL spolu s kanadským špecialistom na recykláciu Li-Cycle uzatvára recyklačný obeh Li-Ion batérií.

Holistický prístup k udržateľnosti: Prevzatie zodpovednosti za zdroje na veľtrhoch

STILL má udržateľnosť na poprednom mieste svojej firemnej filozofie. Preto sa postavil holisticky aj k svojej účasti na veľtrhu, a to šetrením zdrojov a znižovaním produkcie CO2. STILL urobil opatrenia, ktoré bude následne analyzovať a použije ich pri organizácií na ďalších podujatiach.

STILL pre LogiMAT prijal opatrenia ako regionálne obstarávanie komodít, znižovanie odpadu a zohľadnenie sociálnych a environmentálnych kritérií pri výbere partnerov a dodávateľov, ako aj recykláciu výstavného stánku. STILL je lídrom aj v udržateľnosti a je prvým vystavovateľom veľtrhu, ktorý spolupracuje so start-upovou spoločnosťou Trash Galore. Spoločnosť sa špecializuje na opätovné využitie výstavných stánkov a charitatívnym organizáciám v regióne poskytuje materiály ako drevo, kov, podlahy a textílie, ktoré sa nedajú recyklovať z výstav alebo iných podujatí. Približne 1 tona materiálu zo stánku STILL s rozlohou 612 metrov štvorcových na LogiMAT-e dostane „druhý život“, zatiaľ čo zvyšok materiálu stánku bude z veľkej časti opätovne využitý.

Foto: STILL
Text: STILL

>> Vhodné doplnky a pracovné
oblečenie do firmy TU <<

 

Komentáre