3 malé zmeny, ktoré zmenia vašu obývačku na nepoznanie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

3 malé zmeny, ktoré zmenia vašu obývačku na nepoznanie

3 malé zmeny, ktoré zmenia vašu obývačku na nepoznanie

Ak vás už nebaví pohľad na vašu obývačku a neradi by ste sa pustili do drahých úprav a náročnej prestavby, máme pre vás dobrú správu. Pomocou niekoľkých drobných a lacných zmien či presunov môžete zo svojej starej obývačky vytvoriť celkom nový priestor. V dnešnom článku vám popíšeme tri jednoduché kroky, vďaka ktorým sa budete opäť radi vracať do svojej obývačky.

 

 

Vdýchnite nábytku nový život svojpomocne

Vyberte správnu farbu, brúsny papier a pustite sa do úprav, ktoré navždy zmenia atmosféru vo vašej obývačke. Farby môžete akokoľvek kombinovať, vďaka čomu vytvoríte jedinečné kúsky, ktoré nebudú mať konkurenciu. Bez ohľadu na to, či sa vaša obývačka nesie v retro alebo modernom štýle, renováciou nábytku jej len dodáte na charaktere.

Vdýchnite nábytku nový život svojpomocne

Náš TIP:
Ak to váš rozpočet dovolí, zvážte nové čalúnenie sedacej súpravy. Keďže ide o dominantnú časť obývačky, výrazne to zmení jej vzhľad.

Nové ošatenie farbou či tapetami

Obývačke môžete vdýchnuť nový život aj novým náterom stien. To, že každá farba vplýva na našu psychiku inak, nemusíme snáď nikomu vysvetľovať. Pre obývačku sú ideálnou voľbou svetlejšie farby. Výhodné sú tiež kombinácie s farebnejšími prvkami, ktorými môžu byť kúsky nábytku alebo dekorácie. Maľovať nemusíte celú obývačku, kľudne vyberte len jednu stenu a namaľujte ju odlišnou farbou ako zvyšné.

V prípade, že vám trápenie sa s valčekom a vedrami farieb nevonia, môžete siahnuť aj po tapetách s rôznymi vzormi. Opäť vám ale odporúčame držať sa hlavne svetlejších odtieňov ako základu. Rôznymi motívmi môžete presne vyjadriť svoj charakter. Veľkú zmenu urobia aj nové rámy na fotky či obrazy. Vymeňte staré nenápadné rámy za niečo výraznejšie a vdýchnite stenám nový nádych.

Nové ošatenie farbou či tapetami

Náš TIP:
V Galéria AVE si môžete nechať vyrobiť rámy na mieru. Odborníci vám poradia, aký dizajn bude pre vašu obývačku vhodný.
Zistiť viac

Keď príde na dekorácie, buďte odvážni, ale opatrní

Obývačka nemusí pozostávať len z kresiel, TV stolíka a jednej knižnice. Netypickou stojacou lampou v kúte, farebnou kvetinou alebo stromčekom v črepníku môžete premeniť nudnú obývačku za veľmi malú investíciu. Držte sa však niekoľkých zlatých pravidiel, aby ste sa vyhli najčastejším chybám pri výbere dekorácií. Pri výbere sa hrajte s farbami, motívmi a tiež geometrickými tvarmi.

Obývačka – priestor, v ktorom sa stretávame s návštevami, oddychujeme a trávime množstvo voľného času. Napriek tomu, že ide o obľúbený priestor v domácnosti, ľahko sa môže jeho vzhľad stať fádnym a nudným. Vďaka niekoľkým jednoduchým krokom ale môžete z obývačky opäť vytvoriť miestnosť, v ktorej si budete užívať každú minútu.

Zdroj foto: Unsplash
Text: Redakcia

Galeria AVE logo

>> Zaujímavé bytové doplnky
nájdete TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    mne sa veľmi páči, že do článkov dávate nápady na svojpomocné rekonštrukcie, opravy, výrobu…….
    Je to potom oveľa prístupnejšie pre širšiu spoločnosť.
    Len tak ďalej.

Komentáre