V Klauke Slovakia priniesli zakladače Modula výraznú úsporu miesta a zvýšenú bezpečnosť skladovania

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


LogistikaManipulačná technikaNovinky

V Klauke Slovakia priniesli zakladače Modula výraznú úsporu miesta a zvýšenú bezpečnosť skladovania

zakladače Modula úspora miesta

Ďalšie dva automatizované vertikálne zdvíhacie systémy Modula boli nainštalované v Klauke Slovakia v Dolnom Kubíne, takže sú celkovo štyri. Najnovšie zakladače Modula Lift od spoločnosti SysTech Group sú implementované v nástrojárni spoločnosti. Používajú sa na skladovanie a vykladanie nástrojov na výrobu. Predtým dodávané zakladače Modula sú určené na skladovanie malých škatuliek neúplných obalov a na skladovanie malých nástrojov vo výrobe. Všetky systémy Modula majú zvýšenú bezpečnosť skladovania a výrazne ušetrili miesto v halách.

 

 

Dva najnovšie zakladače boli uvedené do prevádzky v Klauke Slovakia v marci tohto roku. V závislosti od typu majú police nosnosť 850 (42 políc) a 990 kg (50 políc).

Efektívne skladovanie namiesto regálov

Všetky malé a veľké nástroje, ktoré boli predtým uložené na policiach, sú uložené v zakladačoch. „Dôvodom nákupu ďalších zakladačov Modula bolo hlavne zvýšenie bezpečnosti. Predtým museli operátori ručne nakladať všetky nástroje vrátane nástrojov s hmotnosťou približne 300 kg do regálov. Vďaka systémom Modula sa výrazne zvýšila bezpečnosť skladovania,“ hovorí Michal Kavuliak, vedúci údržby Klauke Slovakia v Dolnom Kubíne.

Vyskladnovanie

Dodáva, že ďalšími dôvodmi na zakúpenie zakladačov Modula bola potreba ušetriť miesto v hale a tiež lepšie organizovať pracovisko. Pre spoločnosť je tiež dôležité, aby skladované nástroje v zakladačoch nezhromažďovali prach, pretože výrobný proces je citlivý na prach a akékoľvek nečistoty.

Atypické riešenie s guľôčkovými ložiskami zvyšuje bezpečnosť skladovania

Systémy Modula sú riadené systémom WMS. Zaškolenie operátorov bolo veľmi rýchle a jednoduché. „Police, do ktorých vkladáme ťažké nástroje, sú špeciálne navrhnuté pre nás. Polovica police je štandardná, teda plechová, druhá polovica je vybavená guľôčkovými ložiskami, ktoré pomáhajú odľahčiť ťažký materiál, ktorý sa má skladovať. Vďaka tomu je práca pre operátora jednoduchšia a bezpečnejšia,“ hovorí Michal Kavuliak.

Polica s guličkovými ložiskami

Pokračuje: „Police majú uzamykací mechanizmus. Ide o atypické riešenie. Pred vybratím nástroja z police je potrebné tento bezpečnostný systém odomknúť a po vložení alebo vyložení nástroja do alebo z police musí byť opäť zaistené, aby nástroj neskĺzol z police na guľkových ložiskách. Police nebudú uložené v automatizovanom systéme bez správneho zaistenia uzamykacieho systému. V minulosti bola manipulácia s ťažkými nástrojmi dosť riskantná.“

Laserové navádzanie pomáha pri manipulácii

Súčasťou systému Modula je laserové navádzanie operátora. Keď sa počas skladovania určí presná poloha nástroja na polici, laser ukáže operátorovi miesto, z ktorého má nástroj odobrať, keď sa zavolá polica. „Vďaka systémom Modula je skladovanie rýchlejšie, bezpečnejšie a prehľadnejšie. Ušetrili sme veľa miesta a manipulácia je jednoduchšia,“ rekapituluje Michal Kavuliak.

Michal Kavuliak Súčasťou systému Modula je laserové navádzanie operátora

Najefektívnejšie využitie priestoru z hľadiska výšky a plochy

Marek Maťovčík, konateľ spoločnosti SysTech Group, dodáva: „Vertikálne technológie boli vytvorené pre čo najefektívnejšie využitie priestoru z hľadiska výšky a úspory podlahovej plochy. Sú vhodné na skladovanie výrobkov akéhokoľvek typu bez ohľadu na priemysel a životné prostredie, pretože ich parametre, ako je nosnosť, výška, rozmery, príslušenstvo a ďalšie, je možné voľne prispôsobiť špecifickým potrebám. Sme radi, že sa naše systémy Modula osvedčili aj v Klauke Slovakia.“

Zdroj foto: Systechgroup
Text: Systechgroup

>> Zariaďte si vašu firmu podľa
svojich predstáv TU <<

 

Komentáre