Ako urobiť dobrý dojem na návštevu? Na toto si dajte pozor

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Ako urobiť dobrý dojem na návštevu? Na toto si dajte pozor

Ako urobiť dobrý dojem na návštevu

Zvládnuť plánovanie a príchod návštevy je väčšinou boj s vlastnými nervami. Občerstvenie, nápoje, poriadok a dobrá nálada – nič z toho by v domácnosti nemalo chýbať. Aby ste na návštevu urobili dobrý dojem, prinášame vám v dnešnom článku päť tipov, na čo si pri plánovaní návštevy dávať najväčší pozor.

 

 

Príprava je základ úspechu

Na prípravu domácnosti a upratovanie by ste si mali vyčleniť dostatok času. Upratanie na poslednú chvíľu vás môže vyjsť veľmi draho. Ak to čas dovolí, môžete sa pustiť aj do efektívnejšieho upratovania metódou Marie Kondo. V opačnom prípade stavte na bleskové upratovanie.

Čierno biela jedáleň

Dokonala jedalen a prestieranie

Obzvlášť veľký dôraz by ste mali klásť na miestnosti, v ktorých sa bude vaša návštevy pohybovať. Máme na mysli predovšetkým predsieň, obývačku, jedáleň, hosťovskú izbu či terasu.

Vyberte ústredný bod

Miesto, kde sa vaša návšteva usadí, závisí hlavne od vás. V chladných obdobiach môžete zvoliť obývačku alebo jedáleň. V teplejších obdobiach je ideálnou voľbou záhrada. Nemusíte sa obmedzovať len na terasu. V niektorých situáciách je výhodnejšie umiestniť záhradný nábytok do tieňa pod stromy. Ak vopred poznáte preferencie vašej návštevy, mali by ste sa im snažiť vyhovieť.

Zahradna party

Vedeli ste, že…
… aj v malej obývačke môžete pohostiť veľkú návštevu? Poradíme vám, ako využiť priestor v malej obývačke na maximum.

Myslite aj na najmenšie detaily

Dobrý dojem zanechajú na vašich hosťoch aj detaily, ktoré spríjemnia ich čas strávený vo vašej domácnosti. Pred príchodom návštevy sa uistite, že máte v predsieni dostatok miesta na odkladanie kabátov a ďalších párov obuvi. Príjemným detailom môžu byť aj opraté obliečky dekoračných vankúšikov s príjemnou vôňou pracieho parfumu či aviváže. Zabudnúť by ste nemali na čisté uteráky v kúpeľni či prezuvky pre hostí.

Nápoje pripravte vlastnoručne

Ak chcete na svoju návštevu skutočne zapôsobiť, zabudnite na kupované džúsy a vopred miešané drinky zo supermarketu. Siahnite po niekoľkých z milióna receptov na domáce nápoje, ktoré vašu návštevu jednoznačne ohúria.

Pohare na pitie pre navstevu

Nezabudnite na bohatú zásobu ľadu, ktorý je základom úspechu väčšiny nápojov. Miešať môžete nielen alkoholické, ale aj nealko drinky.

Priestoru dodajte charakter dekoráciami

S dekorovaním by ste to nemali preháňať. Stačí niekoľko drobných doplnkov, aby domácnosť nepôsobila fádne a nudne. Vyberať by ste mali také dekorácie, ktoré budú ladiť so zvyškom domácnosti. Domov si môžete skrášliť aj podľa ročného obdobia – siahnuť môžete po tematickej kytici alebo obliečkach na dekoračné vankúše.

Priestoru dodajte charakter dekoráciami

Napriek tomu, že sú návštevy väčšinou príjemne stráveným časom s rodinou a známymi, mala by im predchádzať dôkladná príprava. Uistite sa, že máte dobre naplánované nápoje a občerstvenie, vyberte hlavné miesto konania návštevy a nezabudnite na zútulnenie priestoru dekoráciami. V prípade, že má vaša návšteva špecifické preferencie (diétne alergie alebo alergie na peľ a trávy), mali by ste sa im snažiť vyhovieť.

Galéria

Foto: Moebelix
Text: Redakcia

>> Všetko pre dokonalého
hostiteľa nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    vždy je dobré aby bol jeden bod stred pozornosti a všetko ostatné sa od toho odvíjalo.
    Celkový dojem potom je príjemný a nie gýčový.

Komentáre