Ako premeniť nudnú kúpeľňu na exkluzívnu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Ako premeniť nudnú kúpeľňu na exkluzívnu

Ako premeniť nudnú kúpeľňu na exkluzívnu

V minulosti bola hlavnou podmienkou pre dizajn kúpeľne praktickosť. V súčasnosti už kúpeľňa nie je vnímaná ako čisto úžitková miestnosť a začína sa viac venovať jej dizajnu. Ako premeniť nudnú a obyčajnú kúpeľňu na útulný raj, kde chcete tráviť viac času?

Nezabudnite na akcenty

Aj keď má kúpeľňa okno, cez ktoré do miestnosti vstupuje slnečné svetlo, stále by ste si na dekoráciu nemali vyberať tmavé odtiene. Vašou hlavnou úlohou je vytvoriť ilúziu veľkého priestoru, čo sa dá dosiahnuť iba vtedy, ak uprednostňujete neutrálnu farebnú schému. To však neznamená, že dizajn má byť monotónny, plochý a nudný. Použite akcenty, možností je tu veľa.

Stenu pri vani, sprchovom kúte a umývadle môžete ozdobiť svetlými dlaždicami a zvyšok plochy vymaľovať bielou, béžovou alebo iným svetlým odtieňom. Dizajnéri tiež odporúčajú používať originálne batérie, ktoré vyniknú na všeobecnom pozadí (napríklad vyrobené z mosadze), masívne zrkadlové rámy, ktoré priťahujú pozornosť, svetlé textílie (uteráky, koberček, sprchový záves).

 

Vyberte si „bytový“ nábytok

Výrazným dôkazom toho, že kúpeľňový interiér sa mení je rada dizajnérov použiť v kúpeľni „bytový“ nábytok. Podľa ich názoru to pomôže, aby miestnosť pôsobila pohodlnejšie a útulnejšie. Skrinka pod umývadlo môže byť dokonca drevená kópia skrinky zo spálne či obývačky. Ak to priestor dovoľuje, postavte knižnicovú skrinku a použite ju na uloženie uterákov a iných kúpeľňových predmetov. Nech zrkadlo nie je v plastovom ráme, ale v „bytovom“ ráme – kovanom alebo drevenom.

Útulné kreslo pomôže zmeniť kúpeľňu na budoár. Môžete naň poskladať oblečenie či uterák alebo si sadnúť ráno na make-up. Ak miestnosť nie je taká priestranná, použite namiesto kresla malú, no štýlovú taburetku, prípadne stoličku s čalúnením, ktorá bude dobrým doplnkom ku obkladu či kameňu.

Originálne zrkadlo do kupelne

Zaveste originálne zrkadlo

Od zrkadla sa málokedy očakáva príliš veľa. Zastávame názor, že je navrhnuté tak, aby vykonávalo iba jednu funkciu (zobraziť odraz) a úplne zabúdame na jeho dekoratívne možnosti. Zrkadlo sa však môže stať akcentom, ktorý upúta pozornosť. Ak si to chcete vyskúšať v praxi, vzdajte sa nudných produktov okrúhleho, štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru. Rozhodnite sa pre dizajny, ktoré dodajú vašej kúpeľni osobitosť.

Originálne svietidlá do kupelne

Vymeňte zapustené svetlá za luster

Najbežnejšou možnosťou osvetlenia kúpeľne sú stropné svietidlá. Ak to priestor miestnosti umožňuje, vzdajte sa nudných reflektorov a skromných tienidiel pritlačených k stropu a namiesto toho zaveste elegantný luster. Dodá lesk a urobí miestnosť pohodlnejšou.

Upozorňujeme, že to nemusí byť viacposchodový model s krištáľovými príveskami v niekoľkých radoch – v obchodoch nájdete kompaktnejšie možnosti. Ak je strop veľmi nízky, zastavte sa na miniatúrnom lustri – stačí ho zavesiť pod strop, bude tiež vyzerať veľmi harmonicky.

Trocha zelene do kupelne

Pridajte trochu zelene

Aj keď sú všetky parapety v byte zaplnené kvetmi, radšej tam natlačíme ďalší črepník, ako by sme ho mali vziať do kúpeľne. A to všetko kvôli stereotypom, že v kúpeľni neprežije ani jedna izbová rastlina kvôli vysokej vlhkosti a nedostatku denného svetla. V skutočnosti existujú nenáročné rastliny, ktoré zbožňujú tieň. Medzi tieto rastliny patrí papraď, aspidistra, aglaonema. Ak chcete veľkú rastlinu, ktorá sa dá umiestniť do rohu, vyberte si cyperus.

Okrem toho nezabúdajte na sezónne kytice, kvety vo váze bude možné meniť pravidelne. Kúpeľňa sa rozžiari novými farbami, stane sa pohodlnejšou. A ak majú kvety aj úžasnú vôňu, získali ste jackpot.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Zaujímavý kúpelňový nábytok
nájdete TU alebo nižšie <<

 

Komentáre