Toto sú najčastejšie chyby pri výbere vane. Poradíme vám, ako vybrať vaňu!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Toto sú najčastejšie chyby pri výbere vane. Poradíme vám, ako vybrať vaňu!

Toto su najcastejsie chyby pri vybere vane. Poradime vam, ako vybrat vanu

Rozhodujete sa, akú vaňu zvoliť do novej kúpeľne, alebo si chcete dopriať luxus v podobe relaxačnej vane s tryskami? Vaňa patrí medzi investície, pri ktorých sa chyby neodpúšťajú. Ak si neviete poradiť s výberom a netušíte, na čo sa pri kúpe vane zamerať, čítajte ďalej. V článku vám prezradíme, aké sú najčastejšie chyby pri výbere vane a ako sa im vyhnúť.

Chyba č. 1: Nesprávna veľkosť

Pred tým, ako sa rozhodnete pre vysnívaný model, uistite sa, že máte v kúpeľni dostatok miesta. Nezabudnite, že na to, aby sa vám v kúpeľni dalo pohodlne a voľne pohybovať, budete potrebovať nejaký ten meter navyše. Nevyberajte si teda najväčšiu vaňu iba pre to, že v katalógu alebo v obchode vyzerá perfektne – vždy majte na mysli dispozičné možnosti vašej kúpeľne.

Chyba č. 2: Nesprávny tvar

Ak je vaša kúpeľňa malá alebo atypická, nemusíte ihneď voliť sprchový kút. Nájdite si tvar vane, ktorý vám ušetrí miesto a dokonalo zapadne. Na trhu nájdete vane klasické obdĺžnikové, oválne, hranaté, rohové aj atypické. Ak si neviete vybrať, poraďte sa s odborníkom, ktorý vám iste odporučí vhodné riešenie.

Nespravna velkost vane

Náš TIP:
Pred výberom vane si povedzte, či chcete vaňu postaviť do rohu, voľne do priestoru alebo k stene.

 

 

Ak hľadáte vaňu pre dvoch, okrem dostatočnej veľkosti myslite aj na jej vhodný tvar. Takáto vaňa by mala mať oba konce prispôsobené na pohodlné ležanie. Dôležité je aj umiestnenie odtoku, ktorý by v tomto prípade mal byť v strede.

Chyba č. 3: Nevhodný materiál

Vybrať si môžete z najrôznejších materiálov vane – od dreva, skla, kameňa až po klasický akrylát či smaltovanú oceľ. Každý z týchto materiálov so sebou prináša výhody, ale aj nevýhody. Ak túžite po drahšom dizajnovom kúsku, ktorý nebude používať každý deň celá rodina, nebojte sa ani dreva či skla.

Vana so sklenenou zastenou
Vaňa so sklenenou zástenou je vhodná nielen pre rodiny s deťmi. Z vane sa v priebehu sekundy stane praktický sprchový kút.

Ak však hľadáte vaňu pre celú rodinu aj so psom, stavte na odolný materiál, ktorý vám vydrží dlhé roky.

Smalt je odolnejší než akrylát, takže sa nemusíte obávať poškriabania či iného mechanického poškodenia. Nevýhodou však je jej studený povrch a slabé termoizolačné vlastnosti.

Naopak, akrylátová vaňa vďaka dobrým termoizolačným vlastnostiam udrží vodu dlho teplú, čo oceníte najmä v prípade, že máte malé deti, alebo si so svojou polovičkou radi doprajete romantický kúpeľ. Mínusom je menej odolný povrch, ktorý je náchylný k poškriabaniu. Ak vo vani plánujete kúpať domáceho miláčika, tento materiál pre vás vhodný nebude – riešením však môže byť ochranná podložka.

Foto: Unsplash, Vivaeshop.sk
Redakcia

>> Vhodný kupeľňový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    ja musím mať vždy naozaj veľkú vaňu. Ja sa tam proste nezmestím. Ale nie kvoli postave. Je to tak čudne v mojej hlave.
    Takže ja keď som kupovala vaňu. Trvalo to dlho lebo iadna sa mi nepozdávala.

Komentáre