Ako začať cvičiť doma? Vďaka týmto 4 krokom to hravo zvládnete

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


FitnessZdravé bývanie

Ako začať cvičiť doma? Vďaka týmto 4 krokom to hravo zvládnete

Ako začať cvičiť doma Vďaka týmto 4 krokom to hravo zvládnete

Cvičenie doma so sebou prináša viacero výhody – ušetríte na vstupnom do telocvične, nemusíte sa presúvať po meste a cvičenie môžete jednoduchšie začleniť do svojho denného harmonogramu. Napriek tomu je ale dôležité, aby ste boli na domáci tréning dobre pripravení. Okrem stravy je kľúčová pravidelnosť, motivácia, atmosféra vo vašej domácej telocvični a samozrejme vybavenie. V dnešnom článku vám priblížime štyri základné kroky, ktoré vám pomôžu s trénovaním vo vašej domácnosti.

 

 

1. Stanovenie cieľov s ohľadom na možnosti domácnosti

Cvičenie a pravidelný tréning sa bez stanovenia cieľa nezaobídu. Cvičiť môžete pre zlepšenie vašej fyzickej kondície, zmiernenie stresu, zoštíhlenie línie alebo zväčšenie svalovej hmoty. Avšak bez ohľadu na to, aký cieľ si zvolíte, vždy musíte brať do úvahy možnosti vašej domácnosti.

Neprehliadnite:
Základné TIPY, ako si doma zariadiť priestor na cvičenie.

Ak by ste radi cvičili v obývacej izbe, budete sa musieť uspokojiť s menším priestorom a skromnejšou telocvičňou. Ak vás stavba domu ešte len čaká, môžete do jeho pôdorysu zakomponovať aj priestor na cvičenie, aby ste sa neskôr nemuseli výraznejšie obmedzovať. Vďaka tomu budete môcť siahnuť aj po posilňovacej veži alebo väčších strojoch na kardio tréning.

2. Prispôsobenie domácej telocvične vašim potrebám

Prispôsobenie domácej telocvične vašim potrebám

Pri výbere vybavenia vašej domácej telocvične by ste sa nemali zamerať len na samotné tréningové prístroje a pomôcky, ale aj na dekorácie, materiály a funkčné doplnky. Na mysli máme napríklad podložky na cvičenie či uterák z mikrovlákna. Jednotlivé doplnky by mali byť kvalitné, spoľahlivé a mali by ste vďaka nim cítiť počas cvičenia pohodlnejšie.

3. Výber správneho tréningového vybavenia

Výber správneho tréningového vybavenia

Správne vybavenie je spolu s motiváciou základom každého úspešného tréningu. Ak plánujete behať na bežeckom páse, bude pre vás najdôležitejšia správna obuv. V prípade jogy by vo vašej výbave nemali chýbať tehličky ani balančná doska. Na kardio tréning vám odporúčame pohodlné oblečenie a dostatočne veľkú fľašu na dopĺňanie tekutín.

4. Vyčleňte si na cvičenie dostatok času

Vyčleňte si na cvičenie dostatok času

Bez ohľadu na to, aký cieľ alebo druh cvičenia si vyberiete, mali by ste mu venovať dostatok času. Ten je nevyhnutný na dodržiavanie správnej techniky cvikov a dýchania. Pre najväčší prínos vášmu telu by ste mali cvičiť pravidelne a približne v rovnakom čase. Nezabúdajte kombinovať cvičenie so správnou stravou a výživovými doplnkami, aby pre vás nebolo stratou.

Začať cvičiť doma môže byť pre mnohých z nás náročné. Množstvo dostupného vybavenia, cvičebných plánov a odporúčaní je pre začiatočníkov pomerne chaotické. Základom však zostáva stanovanie cieľa vašich tréningov a vytvorenie takej domácej telocvične, ktorá vás bude motivovať k lepším výsledkom a spokojnosti s vaším výkonom.

Galéria

Foto: Unsplash
Text: Redakcia

>> Vhodné pomôcky na cvičenie
nájdete TU <<

 

Komentáre (2)

  1. Dobrý deň,
    ja už sa toľko chystám začať cvičiť a stále nič….
    Tak ma možno tento článok nakopne. Snáď.

  2. Dobrý deň, mne hlavne to stanovenie si cieľa a vyčlenenie si času veľmi pomohlo.
    Začal som postupne, krok za krokom nič veľké, ale teraz už cvičím viac ako dva roky pravidelne.

Komentáre