Funkčnosť a estetika na vyššej úrovni – ostrovček v kuchyni si obľúbite!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


KuchyneKuchynský nábytokZdravé bývanie

Funkčnosť a estetika na vyššej úrovni – ostrovček v kuchyni si obľúbite!

Funkčnosť a estetika na vyššej úrovni ostrovček v kuchyni si obľúbite


Štýly moderných kuchýň sa v priebehu rokov výrazne vyvinuli a zaviedli pokročilé technológie, elegantné materiály a sofistikovaný dizajn. Možno práve premýšľate nad zmenou vašej kuchyne, prípadne realizujete svoju prvú. Bude ostrovček jej dominantou?

 

 

Ústredným prvkom spomenutého vývoja je ostrovček, čiže samostatne stojaca kuchynská jednotka s pracovnou doskou, ktorá sa stala štandardnou súčasťou mnohých súčasných kuchýň. Ostrovček nielenže dodáva kuchyni vyššiu úroveň funkčnosti, ale aj zvýrazňuje celkový štýl priestoru.

Veľké domácnosti

moderných kuchyniach s ostrovčekom sa tento kus nábytku osvedčil ako univerzálny prvok v aktuálnom dizajne. Môže slúžiť na viacero účelov, a to vrátane ďalšieho priestoru na prípravu pokrmov, dodatočného úložného priestoru alebo dokonca príležitostného jedálenského priestoru. Niektoré kuchynské ostrovčeky sú vybavené drezmi alebo varnými doskami, čím sa menia na sekundárne pracovné miesto. To je efektívne najmä vo väčších domácnostiach, kde sa často a veľa varí.

Jednoduchý ostrov poskytuje príležitosť na zakomponovanie kontrastných materiálov alebo farieb, čím dodáva priestoru vizuálnu zaujímavosť. Dá sa prispôsobiť tak, aby zodpovedal celkovej dizajnovej téme kuchyne, či už je minimalistická, alebo rustikálna. Pri správnom návrhu od Dalno kuchyne a umiestnení sa kuchynský ostrovček môže stať zaujímavým ústredným bodom.

Príprava je dôležitá

V prípade, že ostrovček do kuchyne budete začleňovať, musíte si vopred určiť, či naň budete inštalovať spomínané spotrebiče alebo drez. Je to kvôli prípojke na elektrinu či odpad. Príprava je dôležitá, aby ste neskôr nemuseli meniť svoje plány.

Či už prerábate svoju súčasnú kuchyňu alebo plánujete novú, zváženie začlenenia tohto prvku môže výrazne zlepšiť celkovú príťažlivosť a užitočnosť vašej kuchyne. Po boku s odborníkmi z kuchynského štúdia určite nešliapnete vedľa a s celým priestorom budete nadmieru spokojní.

Foto: Victor zastol’skiy / Adobestock.com

>> Vhodné kuchynské spotrebiče
do novej kuchyne TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Zdravíčko. My keď sme s kamarátom prerábali moju starú kuchyňu, ostrovček bol na mojom zozname prianí na prvom mieste. Vidieť ich v časopisoch a online, vždy som si myslel, aké skvelé by bolo mať vlastný. Realita? Bola to výzva, ale poviem vám, stálo to za to. Najprv sme museli zvážiť rozmer kuchyne. Ostrovček si vyžaduje dosť miesta na to, aby ste okolo neho mohli pohodlne chodiť, takže sme museli premyslieť rozloženie. Nakoniec sme sa rozhodli pre menší, ale efektívne navrhnutý ostrov, ktorý stále ponúkal dostatok miesta na prípravu jedál a mal aj niekoľko vstavaných skriniek. Inštalácia bola trochu dobrodružstvo. Snažil som sa to urobiť čo najviac sám, ale zistil som, že pri niektorých veciach je lepšie spoliehať sa na profesionálov, najmä keď príde na elektrické prípojky pre ostrovčekové zásuvky. Táto časť bola trochu nákladnejšia, ale bezpečnosť je predsa len vždy na prvom mieste. Použitie ostrovčeka? Naozaj úžasné. Stal sa centrálnym bodom kuchyne, miestom pre sociálne interakcie a veľmi sa osvedčil pri viacnásobnej príprave jedál. Plus, dodatočný úložný priestor bol skutočne vítaný. Zistil som, že tam môžem schovať všetko, od hrncov a panvíc až po veľké kuchynské prístroje.

Komentáre