Ako si doma zariadiť priestor na cvičenie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérObývačky

Ako si doma zariadiť priestor na cvičenie

Ako si doma zariadiť priestor na cvičenie

Dnešným trendom je dobre vyzerať, zdravo sa stravovať a byť fit. Dosiahnuť sa to dá rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je zriadenie si vlastného cvičebného priestoru u vás doma. Mnohí si možno poviete: „U nás sa to teda vôbec nedá“, no ja vás presvedčím o opaku a ukážem ako sa môže váš domov, konkrétne obývačka, stať priestorom na cvičenie.

Ako si doma zariadiť priestor na cvičenie

Nový dom  – viac možností

Pre tých z vás, ktorí ešte len čakajú na svoj vysnívaný dom alebo byt, prípadne ho zariaďujú, odporúčam popremýšľať nad veľkosťou obývačky, ktorá môže byť v budúcnosti priestorom na cvičenie. Ideálne by bolo mať vlastnú miestnosť na cvičenie, v ktorej by ste mali všetko, čo k nemu potrebujete. To všetko je možné, ak staviate dom. Prispôsobíte si ho podľa toho, čo potrebujete. Pravdou však je, že väčšina z nás toľko priestoru nemá a preto sa musí vynájsť a upraviť svoj priestor v obývačke.

Ako si doma zariadiť priestor na cvičenie

Čo ak mám málo priestoru?

Zariaďovanie obývačky by malo byť podriadené tomu akému druhu cvičenia sa chcete venovať. Ak preferujete cvičenie podľa videa, vyhraďte si miesto pred gaučom. Ak máte málo priestoru, jednoducho odsuňte konferenčný stolík, zrolujte koberec, rozbaľte karimatku a môžete sa pustiť do cvičenia.

Neprehliadnite:
Čistý vzduch potrebujeme „ako soľ“. Ako sa brániť proti šíreniu baktérií a vírusov

Ak máte osvedčené cviky a nepotrebujete k nim televízor, skúste si nájsť v obývačke kútik, ktorý bude iba váš. Ozdobte si ho príjemnou tapetou, či nápisom, ktorý vás bude motivovať k cvičeniu. Na stenu si môžete zavesiť aj poličku s kvietkom. Ten dodá vášmu kútiku svieži vzhľad a energiu pri cvičení. Okrem poličky sa bude na stene dobre vynímať aj zavesená karimatka.

Ako si doma zariadiť priestor na cvičenie

Čo má obsahovať moja obývačka?

 1. Dostatočný priestor na cvičenie. Po odsunutí taburetky, konferenčného stolíka a zrolovaní koberca by ste mali mať dostatočný priestor na pohyb.
 2. Ak s cvičením len začínate a potrebujete sa motivovať, odporúčam vyzdobiť si priestor tak, aby vás pozitívne motivoval. Nalepte si na stenu obľúbené citáty, prípadne si tam zaveste karimatku, či náčinie na cvičenie. Na poličku v obývačke si uložte knihy o cvičení, prípadne cvičebné videá tak, aby ste ich mali na očiach.
 3. Pri výbere vhodného miesta na cvičenie vezmite do úvahy aj intenzitu slnečného svetla, ktoré preniká do obývačky. Tam kde je ho najviac, je ideálne miesto na cvičenie. Slnko dodáva telu energiu, ktorá sa pri cvičení rozhodne zíde.
 4. Dobrým partnerom na cvičenie môže byť aj gauč, či taburetka. Preto na nich pri zariaďovaní nezabudnite a dostatočne využite aj pri cvičení.
 5. Koberec vymeňte, aspoň na chvíľu, za karimatku.
 6. Tam kde sa chystáte cvičiť by ste mali mať pevnú podlahu, ideálne protišmykovú. Ak takú nemáte, postačí aj protišmyková obuv.
 7. Ak radi cvičíte podľa videí, súčasťou obývačky by mal byť televízor s reproduktormi alebo so systémom soundbar. Tie dnešné sú vybavené rôznymi aplikáciami vrátane youtube, kde si môžete pustiť akékoľvek videá s cvičením, poprípade naladiť obľúbenú hudbu, s ktorou vám cvičenie pôjde jedna radosť.

 

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné cvičiace doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

 1. Dobrý deň,
  ja mám malý byt, ale veľmi rada cvičím. Takže som rozmýšlala ako si to zariadiť tak aby som mohla mať aj miesto na cvičenie.
  A dostal sa ku mne tento článok…
  Veľmi pomohol.
  Ďakujem 🙂

Komentáre