Ako zaručene zabezpečiť domácnosť aj bez veľkých investícií

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Zdravé bývanie

Ako zaručene zabezpečiť domácnosť aj bez veľkých investícií

Ako zaručene zabezpečiť domácnosť aj bez veľkých investícií

Spôsoby, ako zabezpečiť domácnosť, sa nám dnes núkajú na každom kroku. Väčšina z nich je ale bohužiaľ spojená s väčšími investíciami a inštalatérskymi prácami. Vedeli ste však o tom, že svoju domácnosť môžete zabezpečiť aj svojpomocne bez toho, aby ste minuli veľa peňazí? V dnešnom článku vám dáme šesť tipov, ako na to.

 

 

1. Vonkajšie osvetlenie na fotobunku

Pre zlodeja, ktorý sa po špičkách približuje k vašim oknám alebo vchodovým dverám, je svetlo to posledné, čo by v tej chvíli ocenil. Záhradné svetlo na fotobunku sa zapne po detekcii pohybu, čo môže potenciálneho zlodeja účinne odstrašiť.

Vonkajšie osvetlenie na fotobunku

Náš TIP:
Cenovo výhodné môže byť tiež osadenie IP kamier, ktoré vám poskytnú svoj obraz aj na diaľku. Ide o moderné vychytávky, vďaka ktorým budete mať svoj dom vždy pod dohľadom.

2. Záhradný domček zabezpečte netypickými skrutkami

Tradičné skrutky s krížovou hlavičkou sú obľúbené nielen medzi bežnými používateľmi, ale aj zlodejmi. V prípade, že je nimi prichytený závesný zámok na záhradnom domčeku, ľahko sa dajú odskrutkovať, čím je možné zámok jednoducho odstrániť. V exteriéri by ste preto mali používať menej typické skrutky s vnútorným šesťhranom (inbus) alebo Torx skrutky.

3. Zabezpečte okná a dvere jednoduchým alarmom

Zamknuté okná a dvere sú prvou líniou ochrany pred vniknutím zlodejov. Niekedy sa však stane, že zamknúť jednoducho zabudneme. Pre také prípady je vhodné mať na oknách a vchodových dverách umiestnené jednoduché alarmy. Tie sa skladajú z dvoch častí – jedna časť patrí na otváraciu časť okien alebo dverí, druhá na rám. V prípade, že dôjde k prerušeniu kontaktu častí (typicky pri otvorení), alarm sa aktivuje.

Záhradný domček zabezpečte netypickými skrutkami

Bezpečnosť dverí a okien je daná predovšetkým ich kovaním. Viete, čím sa líši bezpečnostné kovanie od štandardného a kedy je vhodné o ňom uvažovať?

4. Posuvné terasové dvere zabezpečíte jednoduchým trikom

Ak vedú na vašu terasu posuvné dvere, mám pre vás dobrú správu. Ich prídavný zámok môžete vyrobiť z drevenej tyče, ktorú skrátite tak, aby presne sadla do prahu terasových dverí. Do tyče na záver upevnite akúkoľvek nenápadnú rukoväť, napríklad zo starej skrinky alebo zásuvky. Tyč umiestnená na prahu dverí zabráni ich otvoreniu z vonku aj z vnútra.

5. Rezervné kľúče uchovávajte v bezpečí

Vlastníte niekoľko kľúčov od domu, ktoré v rodine nie sú používané? Ak áno, nemali by ste ich nechávať len tak na očiach. Odporúčame vám umiestniť ich do pevnej kovovej krabičky so zámkom. Vďaka tomu budete vždy vedieť, kam ste náhradné kľúče umiestnili, no nik iný sa k nim tak ľahko nedostane.

Bezpečnosť domácnosti je úzko spojená s internetom

6. Bezpečnosť domácnosti je úzko spojená s internetom

Na záver pre vás máme radu, ktorá vás nebude stáť vôbec nič. V prípade, že odchádzate z domu na dlhšiu dobu (napr. na dovolenku), nemali by ste túto informáciu zdieľať na sociálnych sieťach. To isté platí aj o snímkach alebo videách z dovoleniek. Tie by ste mali zdieľať až po svojom návrate.

Strach z vlámania je v podvedomí väčšiny z nás pri každom odchode z domu. Bez ohľadu na to, koľkokrát skontrolujeme, či sme zavreli všetky okná, šikovný zlodej si môže cestu dnu nájsť aj tak. Práve preto by ste mali zvážiť umiestnenie jednoduchých alarmov na okná a dvere alebo vonkajšieho osvetlenia na fotobunku.

Galéria

Foto: Unsplash
Text: Redakcia

>> Vhodné zabezpečenie
domu a bytu nájdete Tu <<

 

 

Komentáre (1)

  1. Fiiha, super rady.

Komentáre