Interiérový dizajn v štýle Modern Farmhouse sa teší obrovskej popularite

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Interiérový dizajn v štýle Modern Farmhouse sa teší obrovskej popularite

Interiérový dizajn v štýle Modern Farmhouse sa teší obrovskej popularite

Štýl interiérového dizajnu Modern Farmhouse sa teší obrovskej popularite najmä za veľkou mlákou. Ako si vytvoriť domov v tomto štýle, ktorý je neskutočne príjemný, pohodlný a zároveň nadčasový? Povieme si v dnešnom článku.

Či už ho budeme nazývať vintage, rustikálny alebo tradičný, farmársky štýl má svoj pôvod v Amerike, kde čerpá z farmárskych domov prvých osadníkov. Tvorí základ štýlu Modern Farmhouse, pri ktorom sa do konceptu pridáva jednoduchosť, minimalistický dekór a neutrálna paleta tak, aby priestor pôsobil sviežo a skutočne moderne. Poďme sa pozrieť na hlavné prvky tohto štýlu.

Neprehliadnite:
Zútulnite si domov vďaka vintage štýlu – stačí kúsok histórie

Základom sú prírodné materiály

Pri vytváraní interiéru v štýle Modern Farmhouse sa pri výbere jednotlivých prvkov držte čo najviac prírodných materiálov. Preferuje sa svetlé dubové drevo a rôzne prírodné materiály akými sú bavlna, ratan, prútie a prírodný kameň.

Drevené podlahy nezabudnite doplniť o mäkké koberce. Základom priestoru je aj množstvo vankúšov a krásny dlhé záclony a závesy, zvyčajne upevnené na čiernych kovových tyčiach. Práve takéto prvky industrializmu sa používajú v štýle Modern Farmohouse na vybalancovanie všetkých jemných tónov a tkanín použitých v priestore.

Interiérový dizajn v štýle Modern Farmhouse sa teší obrovskej popularite

Priemyselné prvky dotvoria Farmhouse atmosféru

Či už ide o nové, alebo pôvodné vintage kúsky, do domu v štýle Modern Farmhouse jednoducho neodmysliteľne patrí aj niekoľko kovových predmetov v priemyselnom štýle. Do priestoru ich môžete dostať v podobe svietidiel, rámov na sklo a obrazy, alebo napríklad aj prostredníctvom rôznych vešiakov, či madiel na nábytku.

Pri dizajnovaní priestoru v štýle Modern Farmhouse sa však nenechajte uniesť. Základom priestoru je aj minimalistický prístup, ktorý sa zakladá na harmónii prírodných prvkov v neutrálnej farebnej palete iba s niekoľkými akcentmi. Dodržaním tohto princípu dosiahnete pravý domácky pocit a zároveň estetiku, ktorá vyhovuje dnešným štandardom v oblasti interiérového dizajnu.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre