Aké nábytkové materiály do detských a študentských izieb?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Aké nábytkové materiály do detských a študentských izieb?

SOFTIXX biela matna studentska izba, Trachea, aké nábytkové materiály do detských a študentských izieb, interier

Detské kráľovstvo býva zaťažované najrôznejšími skúškami odolnosti, a preto je potrebné do detských izieb voliť materiály, ktoré sú nielen odolné a zdravotne nezávadné, ale aj praktické. Tie, ktoré sú práve teraz v kurze, navyše môžu pomôcť pri učení či rozvíjaní detskej fantázie. Stačí si len vybrať …

SOFTIXX bez šmúh pre maliarov, počtárov aj pisateľov

Nábytok v detských izbách dostáva od svojich malých obyvateľov často veľa zabrať… Nielen, že nie je núdza o nejaký ten škrabanec, ale často nechýba maľovánka fixou či odtlačky malých prstov, napríklad od farieb. Ale výrobcovia povrchy pre nábytok stále zdokonaľujú a preto aj tieto ťažkosti už dnes nie sú žiadny problém a nábytok veľa vydrží. Jasným príkladom je inovatívny nanolaminát SOFTIXX, ktorý je výnimočný tým, že je super odolný vďaka nanočasticiam, ktoré posilňujú jeho povrch. “Vďaka nanovláknam je SOFTIXX maximálne rezistentný voči akýmkoľvek šmuhám, oderom aj nárazom. Na praktickosti mu dodáva fakt, že sa  na povrch dá písať či maľovať.

SOFTIXX biely matny obklad T acrylic biela matna laguna, Trachea

Tuha sa nezanesie do hĺbky povrchu, a tak možno pomocou nanohubky stopy ceruzky alebo fixy ľahko odstrániť. Navyše SOFTIXX je antibakteriálny, čo je pre zaistenie vyššieho hygienického štandardu  výhodné,” opisuje Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Trachea, tradičného výrobcu nábytkových dvierok a panelov. SOFTIXX možné využiť nielen na nábytkové plochy, ale aj ako dosku pracovného stola či ako nástenný obklad, a to vďaka jeho maximálnym rozmerom presahujúcu tri metre. Ľahko tak do študentskej izby dostanete školskú tabuľu, ktorá môže napríklad uľahčiť domácu výučbu.

Odolný aj zdravotne nezávadný akrylát T.acrylic

Škrabancom a šmuhám čelí takmer každý nábytok, ale ten v detskej izbe obzvlášť. Našťastie možno tieto neduhy ľahko eliminovať. Riešenie ponúka aj odolný akrylát T.acrylic, ktorý navyše do sveta hier, experimentov a štúdiá vnáša zdravotnú nezávadnosť a stálosť farieb. Detská izba je miesto, kde sa rozvíja fantázia a najrôznejšie nápady. Aj preto tu nie je potrebné šetriť farbami. Aby však nábytok ani po rokoch nestratil na svojej kráse, sú akrylátové dvierka T.acrylic UV stabilné a tým farebne stále, “vysvetľuje Martin Dusík z Trachey a pokračuje: Matné prevedenie dvierok pritom navyše vyniká nevšednou odolnosťou voči zachytávaniu nevzhľadných odtlačkov prstov aj šmúh, čo je do detských či študentských izieb skutočne žiaduce!

T acrylic biely mat T classic texstone biely T overface fossils, Trachea

Neprehliadnite:
Keď sa na nábytku stretne dizajn s odolnosťou

Naopak lesklá varianta dvierok T.acrylic disponuje možnosťou rýchlej opravy povrchových oderov. Poškodené miesto stačí rozleštiť pomocou opravnej sady a nábytok je zase ako nový.” Čelná vrstva dvierok je totiž vybavená 1,4 milimetra neobyčajne silnou vrstvou akrylátu, ktorá zaručuje hlboko prefarbený povrch dvierok, a tým aj jednoduchú opravu.

Rozmanité fólie T.classic

Už sme si popísali, ako môže izba školákov a študentov spĺňať najnáročnejšie požiadavky na vytvorenie jedinečného miesta plného farieb a tvarov. Ďalšou možnosťou šikovného povrchu je fóliovaný nábytok, ktorý sa navyše zaslúži o to, že nebude potrebné siahať hlboko do peňaženky. Fólie sú totiž nestarnúca klasika za priaznivú cenu, ktorá ponúka výber zo širokej palety lesklých aj matných farebných odtieňov, ale na rozdiel od akrylátov, aj verné imitácie drevodekorov a kameňa. “Fóliované dvierka T.classic sú praktické a nie je dôvod báť sa ich využitiu v náročných podmienkach izieb malých nezbedníkov.

folia kaschmir, Trachea

Ich základom pre výrobu je MDF doska, na ktorú sa nalisuje PVC fólia ktorá v podtlaku úplne presne obopne dvierka nielen z pohľadovej strany, ale aj zo všetkých štyroch bočných strán. Vďaka jedinému spoju, ktorý vzniká pri dvierkach T.classic iba na ich zadnej strane, je vonkajšia hrana úplne chránená pred zanášaním nečistôt, čo výrazne uľahčuje údržbu dvierok,” uvádza Martin Dusík z Trachey. Supermatné dekory fólií T.classic sa navyše od iných nábytkových fólií odlišujú podstatne vyššou schopnosťou odolávať odtlačkom prstov, čo je v izbe študentov rozhodne chceným elementom.

TIP na záver: Nábytok s netradičnými motívmi T.overface

T classic vanilka T overface motiv sovicky, Trachea, Nábytok s netradičnými motívmi T overface

S detskými a študentskými izbami sú neodmysliteľne späté originálne a autentické dekorácie. Čo tak pojať ich trochu netradičnejšie a namiesto steny s plagátmi či samolepkami preniesť ľubovoľné motívy alebo fotografie priamo na nábytok? “Technológia digitálnej grafiky T.overface umožňuje potlačiť dvierka a iné nábytkové plochy takmer akýmikoľvek grafickými motívmi z rozsiahlej databázy a vďaka vrchnej vrstve ochranného laku zostanú odolné voči oderu a stálofarebné. Motívy tak ani po čase nestratia na svojom pôvodnom vzhľade,” radí na záver Martin Dusík z Trachey.

TRACHEA Logo

Viac na www.trachea-dvierka.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre