Nielen farba roka Very Peri – ale aj rok 2022 sa ponesie v týchto farbách

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPovrch. úpravy, maľby tapety

Nielen farba roka Very Peri – ale aj rok 2022 sa ponesie v týchto farbách

Nielen farba roka Very Peri – ale aj rok 2022 sa ponesie v týchto farbách

S príchodom Vianoc sa každoročne môžeme tešiť aj na inú veľmi obľúbenú udalosť. Americká spoločnosť Pantone totiž už tradične predstavuje farbu, ktorá ovládne nasledujúci rok. Okrem farby roka 2022 Very Peri sa však môžeme tešiť aj na ďalšie krásne farby, ktoré by vo vašom interiéri nemali chýbať.

Farbou roka sa stala Very Peri

Je to vôbec prvýkrát, čo sa spoločnosť Pantone rozhodla vytvoriť si vlastnú farbu. Doteraz sa farbami roka stávali už vytvorené farby. Tentokrát sa ale nepodarilo nájsť taký odtieň, ktorý by dokonalo spĺňal všetko, čo v sebe ukrýva farba Very Peri.

Farbou roka sa stala Very Peri

Nielen farba roka – rok 2022 sa ponesie v týchto farbách

Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone uviedla, že pre spoločnosť bolo dôležité prísť s novou farbou. Tá symbolizuje neistotu a zároveň optimizmus novej doby.

Farba Very Peri symbolizuje budúcnosť.
Ukrýva v sebe nádej, temperament, zvedavosť a radosť z nového.

Very Peri spája pokojnú atmosféru modrej a energickú infúziu červenej. Vďaka tomuto spojeniu je farba najteplejším a najšťastnejším odtieňom modrej.

Opäť vedú neutrálne tóny

Rovnako ako v roku 2021, aj v tom nasledujúcom budú interiérovému dizajnu kraľovať neutrálne tóny. Zabudnite však na klasickú bielu – v roku 2022 bude trendom krémová, smotanová a samozrejme béžová či kávová.

V roku 2022 bude trendom farba krémová, smotanová, béžová či kávová

Ak chcete do interiéru vniesť závan čerstvého vzduchu a nový život, siahnite po farbe, ktorá si už získala azda každého dizajnéra. Nebeská modrá totiž dokáže zväčšiť, rozjasniť a oživiť akýkoľvek priestor.

V nasledujúcom roku sa môžeme tešiť aj na vintage modrú, ktorá naše domovy premení na rozprávkové domčeky plné romantickej atmosféry a starých spomienok.

Opäť vedú neutrálne tóny, nebeska modra

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre