Kombinované spotrebiče – aké sú ich výhody a nevýhody?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpotrebiče

Kombinované spotrebiče – aké sú ich výhody a nevýhody?

Kombinované univerzalne spotrebiče aké sú ich výhody a nevýhody

Lákajú vás univerzálne spotrebiče, ktoré ponúkajú viac funkcií v jednom? Práčka so sušičkou, kombinovaná varná doska, chladnička s mrazničkou či mikrovlnka s grilom – zaujímavé riešenia, ktoré majú mnoho výhod, no nájde sa aj zopár nevýhod. Sú spotrebiče 2 v 1 vhodné riešenie, alebo krok vedľa?

Ušetria vám miesto a vyzerajú štýlovo

Jedna vec sa kombinovaným spotrebičom rozhodne uprieť nedá – dokážu ušetriť množstvo miesta. Ak máte malú kuchyňu či kúpeľňu, zrejme sa budete obzerať práve po univerzálnom riešení, ktoré vám ušetrí nejaký ten centimeter. Ak by ste kupovali práčku a sušičku zvlášť, museli by ste si vyčleniť dvakrát toľko miesta. To isté platí aj o mrazničke a chladničke.

Neprehliadnite:
Špinavý riad je trápením každej domácnosti. Umývačky riadu – áno či nie?

Patríte k ľuďom, ktorí si radi doprajú chutné jedlo? Potom pre vás môže byť zaujímavá aj mikrovlnka s funkciou grilu. Vďaka nej si budete môcť pripraviť obľúbené grilované jedlo kedykoľvek dostanete chuť.

Kúpna cena kombinovaných spotrebičov je väčšinou nižšia, než cena dvoch samostatných. Odborníci sa však zhodujú, že pri výbere by ste nemali hľadieť najmä na nízku cenu, pretože šetrenie sa vám môže vyplatiť.

Náš TIP:
Kombinovaná varná doska sa dá napojiť na plyn aj na elektrinu, vďaka čomu sa nemusíte obávať, že pri výpadku elektriny nebudete môcť variť.

Aké sú nevýhody?

Azda najväčšou nevýhodou je, že ak sa vám pokazí jedna funkcia, prídete väčšinou o oba spotrebiče. Ak budete dávať do opravy sušičku, doma vám nezostane ani práčka. Taktiež treba zmieniť aj vyššie ceny opráv kombinovaných spotrebičov.

Kombinované univerzalne spotrebiče aké sú ich výhody a nevýhody

V prípade, že sa rozhodnete pre práčku so sušičkou, pripravte sa na to, že sušička dokáže vysušiť menší objem prádla, než je kapacita práčky. To znamená, že budete musieť pred sušením odobrať časť prádla, alebo nebudete môcť naplniť práčku doplna. Nezabúdajte, že kombinované spotrebiče majú vyššiu spotrebu elektriny, v prípade práčky so sušičkou aj vyššiu spotrebu vody.

Oba varianty majú svoje pre aj proti. Záleží najmä na tom, čo od spotrebičov očakávate a aké sú vaše hlavné nároky. Ak potrebujete ušetriť miesto, potom rozhodne investujte do kvalitných spotrebičov 2 v 1.

Foto: Unsplash, Pexels

>> Spomínané kombinované spotrebiče
za dobrú cenu nájdete TU alebo aj nižšie <<

 

 

Komentáre