Špinavý riad je trápením každej domácnosti. Umývačky riadu – áno či nie?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneSpotrebiče

Špinavý riad je trápením každej domácnosti. Umývačky riadu – áno či nie?

Špinavý riad je trápením každej domácnosti, umývačky riadu, kuchyna, spotrebice, interier, umyvacka riadu

Špinavý riad je trápením každej domácnosti. Čím viac členov býva v jednom dome alebo byte, tým viac riadu treba umývať. Pre niekoho sú najväčšími spojencami žinka a saponát, iný zase investuje do umývačky riadu. Pozrite sa s nami na to, či sa oplatí kupovať umývačku riadu a aký typ je najlepší.

Čistý riad po jedinom stlačení tlačidla

Umývačky riadu sú v dnešnej dobe dostupné v rôznych variantoch. V ponukách obchodov nájdete vstavené umývačky, samostatne stojace alebo dokonca stolné umývačky riadu. Ak si vyberiete úspornú a kvalitnú umývačku, ušetríte vďaka nej množstvo času a tiež vody. Ušetrený čas môžete stráviť napríklad s rodinou alebo pri svojich koníčkoch.

Neprehliadnite:
Aké vlastnosti by mal mať kuchynský riad – hrnce, pekáče, či panvice

Vďaka tomu, že máte umývanie riadu vybavené jediným stlačením tlačidla, môžete si svoj denný program omnoho lepšie zorganizovať. Pri umývaní riadu v umývačke sa zbavíte väčšieho množstva baktérií a špiny, ktorú si pri bežnom manuálnom umývaní ani nevšimnete. Vstavané umývačky riadu sú tiež známe jednoduchým ovládaním a svojim vzhľadom dopĺňajú štýlový vzhľad každej kuchyne.

Vedeli ste, že…
… pri ručnom umývaní riadu po večeri 6 osôb miniete až 50 litrov vody, zatiaľ čo umývačka pri takejto náloži minie iba 10 litrov?

Čo zvážiť pred kúpou umývačky riadu?

Tieto veľmi užitočné spotrebiče však prinášajú aj zopár nevýhod, o ktorých by ste pred kúpou mali vedieť. V prvom rade tu máme pomerne vysokú obstarávaciu cenu. Najlacnejšie umývačky začínajú na cenách okolo 200 €. Kvalitná a úsporná umývačka vás však vyjde aj na dvojnásobok tejto sumy. Ku kúpnej cene je nutné pridať aj výdavky za energiu a pravidelné kupovanie tabliet na umývanie. Cena tabliet je však iba o niečo vyššia než cena kvalitného saponátu.

Špinavý riad je trápením každej domácnosti, umývačky riadu, kuchyna, spotrebice, interier, umyvacka riadu

So spotrebičmi ide ruka v ruke aj poruchovosť, ktorá nikdy nebude nulová. Je preto nutné pripraviť sa na občasné opravy. Menším obmedzením môže byť aj doba umývania riadu. Ak máte v umývačke napríklad misku, ktorú práve potrebujete, musíte skrátka počkať, kým sa umývanie skončí. Tiež je nutné spomenúť, že umývanie riadu v umývačke sa najviac oplatí pri jej maximálnom naplnení.

Umývačky riadu sú v dnešnej dobe normou v mnohých domácnostiach. Ak hľadáte umývačku, ktorá vám prinesie všetky lákavé výhody, pripravte sa na celkom vysokú investíciu. Kvalitná umývačka sa líši od tej nekvalitnej hlavne nízkou spotrebou energie a vody, vysokou účinnosťou čistenia a nízkou poruchovosťou. Stane sa umývačka riadu neoddeliteľnou súčasťou aj vašej kuchyne?

Foto: Pexels, Pixabay
Redakcia

>> Spomínané umývačky riadu
za dobrú cenu nájdete TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre