Ako zariadiť hosťovskú izbu, aby bola ako z katalógu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Ako zariadiť hosťovskú izbu, aby bola ako z katalógu

Ako zariadiť hosťovskú izbu, aby bola ako z katalógu, interier, Menšia, no kvalitná posteľ

Spomínate si, keď ste boli naposledy na návšteve a vaši hostitelia vás nechali spať v obývačke na rozkladacej posteli, alebo ešte horšie – na matraci? Postarajte sa, aby vaši hostia takúto hrôzu nezažili. Pripravte hosťovskú izbu, ktorá bude príjemná a štýlová. Ukážeme vám, ako by mala vyzerať ideálna izba pre hostí.

Menšia, no kvalitná posteľ

Do hosťovskej izby nemusíte kupovať klasickú veľkú posteľ so šírkou 180 cm. Aj dvojica sa pohodlne vyspí na posteli širokej 160 cm. Dôležitá je jej kvalita, preto nepodceňujte výber matracu. Ak vás obmedzuje málo priestoru, siahnite po rozkladacej pohovke. Aj tu platí, že na kvalite záleží.

Keďže posteľ tvorí ústrednú časť miestnosti, snažte sa o to, aby vyzerala ako z hotelovej izby. Vyberte elegantnú posteľnú bielizeň a nezabúdajte ani na pohodlné vankúše a prikrývky.

TIP:
Na posteľ poukladajte viacero menších vankúšov. Každý hosť by mal mať k dispozícii minimálne dva.

Praktickosť nadovšetko

Pri zariaďovaní hosťovskej izby myslite na to, že hostia budú mať k dispozícii jedinú miestnosť. Snažte sa zariadiť izbu prakticky, aby hosťom nič nehýbalo. Úložný priestor nemusí byť veľký, no nezabudnite na vešiaky, kam si môžu hostia povešať oblečenie z kufra. Chýbať by nemali ani papierové vreckovky a ďalšie hygienické potreby.

Neprehliadnite:
Prineste do tmavého bytu viac svetla, jednoduché triky s nábytkom, dekoráciami a svetlom!

Ak máte možnosť vytvoriť v miestnosti menší pracovný kútik so stolom, určite tak urobte. Na stôl položte papiere, pero či kalendár. O pohodlie hostí sa postará aj kreslo, v ktorom si budú môcť čítať alebo oddychovať. Vždy rozmýšľajte nad tým, čo by ste v hosťovskej uvítali vy a čo vám v nej vždy chýba.

Ako zariadiť hosťovskú izbu, aby bola ako z katalógu

Dokonalosť tkvie v detailoch

Výsledný efekt je vždy ukrytý v tých najmenších detailoch. Ak chcete hosťovskú ako z katalógu, všímajte si maličkosti. Snažte sa zladiť posteľnú bielizeň so zvyškom miestnosti. Na steny zaveste zaujímavé obrazy či rámiky s citátmi, ktoré vyzerajú perfektne.

Na nočné stolíky postavte malé lampičky. Stojacu lampu môžete postaviť aj ku kreslu. Ak nad kreslo umiestnite poličku so zaujímavými knihami, iste nešliapnete vedľa. Vaši hostia vďaka vám možno spoznajú nových autorov.

Ako zariadiť hosťovskú izbu, aby bola ako z katalógu

Ďalšie tipy

– inšpiráciu čerpajte na internete aj v hotelových izbách
– odstráňte nepotrebný nábytok a doplnky – zbytočne zaberajú miesto
– izbu vždy udržujte v dokonalej čistote
využite steny – zaveste na ne vešiaky, praktické poličky a zrkadlá
– nezabúdajte na kvetiny, vázy či sošky, ktoré zútulnia miestnosť

Foto: Pixabay a Unsplash
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre