Provensálsky štýl v interiérovom dizajne, vidiecky pocit u vás doma

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyne

Provensálsky štýl v interiérovom dizajne, vidiecky pocit u vás doma

Provensálsky štýl v interiérovom dizajne, vidiecky pocit u vás doma, interier kuchyna

Prírodné odtiene, levanduľa v podobe fialového akcentu, vidiecky pocit. Takto by sa dal opísať provensálsky štýl v interiérovom dizajne, o ktorom si povieme viac v dnešnom článku.

Provensálsky štýl pochádza z Francúzska a vyznačuje sa tvorením obytných priestorov, ktoré vyžarujú atmosféru pohody a pohodlia. Základom sú harmónie farieb, jemnosť a bytové doplnky, ktoré by sa dali opísať ako romantické.

Jeho pôvod je vo vidieckom osídlení a aj v dnešnej dobe si ho zvyknú vyberať ľudia, ktorí sú už unavení z moderného mestského luxusného bytového dizajnu a naopak, pokúšajú sa vniesť do svojich domovov teplo, nedokonalosť a pocit domova.

Neprehliadnite:
Nábytok s vôňou Provensálska, jemné oblé tvary, elegantný zdobený reliéf

Kuchyňa v provensálskom štýle

Kuchyňa patrí v rámci provensálskeho štýlu k hlavným miestnostiam v dome a je zároveň akýmsi stelesnením domáceho pohodlia. Vyznačuje sa bielym až krémovým dreveným kuchynským nábytkom a závesmi s kvetinovými vzormi. Na dotvorenie atmosféry nesmú chýbať vyložené dózičky s korením a historicky pôsobiace hrnce, alebo smaltované cedítka. Využívajú sa teda skôr otvorené police, než uzavreté skrinky. Moderné kuchynské spotrebiče musia byť zabudované a maximálne maskované.

Provensálsky štýl v interiérovom dizajne, vidiecky pocit u vás doma, interier kuchyna

Provensálsky štýl v obývačke

Druhou najdôležitejšou miestnosťou je obývačka, ktorá by mala v sebe kombinovať čaro vidieckeho života s dekoratívnym umením. Dekorácie sa používajú najmä na stenách, a to v podobe malieb v provensálskom štýle, na ktorých bývajú často vyobrazené levandule.

Preferovaný nábytok je drevený, svetlý so zakrivenými nohami. Na čalúnenie sa používajú látky s kvetinovými motívmi. Do štýlu patria aj kovové predmety ako napríklad kované lustre, kvetináče, či svietniky.

Štýl provensálskeho bytového dizajnu pozdvihnú aj drevené trámy na stropoch, dekoratívna keramika a rôzne texturované vankúše a deky.

Foto: smalldesignideas.com
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre