Chyby pri návrhu bytu, ktoré devastujú rodinný rozpočet

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


FinancieInteriérNábytok

Chyby pri návrhu bytu, ktoré devastujú rodinný rozpočet

Chyby pri návrhu bytu, ktoré devastujú rodinný rozpočet

K otázke návrhu bytu je potrebné pristupovať opatrne a so všetkou zodpovednosťou, aby ste sa, keď je byt úplne pripravený, mohli pochváliť za premyslené rozhodnutia a nelamentovať nad nepohodlným nábytkom alebo nepraktickými povrchovými úpravami. Prečítajte si aké chyby majitelia najčastejšie robia a prečo ich to stojí príliš veľa.

 

 

Kúpili ste si štýlovú, ale nepohodlnú pohovku

Jednou z najnákladnejších častí na interiérový dizajn je nákup čalúneného nábytku. Pri výbere sedačky je potrebné hodnotiť nielen vzhľad, odtieň a kvalitu poťahu. Ďalším dôležitým faktorom je pohodlie. Ak je nábytok štýlový, krásny, dokonale zapadá do interiéru, ale bude nepríjemné sedieť na ňom, potom sa automaticky zmení na zberač prachu.

Oveľa horšia situácia je, ak sa namiesto postele chystáte použiť pohovku. Každodenný spánok na tvrdom alebo nepohodlnom povrchu negatívne ovplyvní kvalitu života. Prinajmenšom sa vám bude ťažko zaspávať a maximálne o pár mesiacov začnú problémy s chrbtom.

Pokúste sa nájsť predajcu nábytku vo vašom meste, aby ste mali možnosť zhodnotiť hotové dielo nie len na internete, ale aj v skutočnosti. Je veľmi dôležité, aby ste mohli ohmatať látku, sadnúť si na pohovku, aby ste zhodnotili jej mäkkosť či pohodlie, skontrolovali skutočnú farbu. Ak predsa len vsadíte na internetový obchod, hľadajte stránku s možnosťou vrátenia – toto opatrenie vám ušetrí veľkú sumu peňazí. Hoci náklady budú stále, bez ohľadu na to, či vám nábytok vyhovuje alebo nie: doručenie, montáž, doprava späť. Navyše strávite veľa času nad tou byrokraciou.

Ignorovali ste vyskúšanie matraca chyby bytu

Ignorovali ste vyskúšanie matraca

Ďalšou nákladnou investíciou je matrac. Je nežiadúce vybrať si ho iba podľa fotografie a popisu na stránke internetového obchodu. Vždy je lepšie sa s matracom zoznámiť v obchode, kde si naň môžete ľahnúť, zhodnotiť jeho výšku, tuhosť a ďalšie nemenej dôležité parametre. Nezabúdajte, že investujete predovšetkým do svojho pohodlia a zdravého spánku, preto si určite nájdite čas na návštevu niekoľkých predajní vo vašom okolí.

Maľovanie bytu, domu

Faktom je, že farba v katalógu a farba v reálnom živote sú dve rôzne farby. Konečné vnímanie odtieňa bytu je ovplyvnené svetlom, štruktúrou steny a dokonca aj veľkosťou miestnosti.

Maľovanie bytu spravnou farbou chyby bytu

Ak plánujete maľovať malú plochu, napríklad za toaletou, a ste pripravení na to, že odtieň sa môže mierne líšiť od odtieňa deklarovaného výrobcom, nemusíte sa ničoho obávať. Ale ak si kúpite veľa plechoviek naraz na maľovanie všetkých stien v byte, potom kvôli silným rozdielom vo farbe, budete musieť minúť čas a peniaze na premaľovanie. A možno aj za služby maliarov, ak si opravy neplánujete robiť svojpomocne.

Aby ste neurobili túto chybu, urobte si najskôr skúšku farby. Takmer všetci výrobcovia majú malé tégliky s farbami, ktoré sú určené práve na tento účel. Je to skvelá príležitosť vidieť, ako bude vybraný odtieň vyzerať v konkrétnej miestnosti s rôznym osvetlením – prirodzeným aj umelým. To je jediný spôsob, ako pochopiť, či vám tón vyhovuje alebo nie. A potom, čo si farbu vyskúšate a zapáči sa vám, môžete si kúpiť veľké objemy.

Nepremýšľali ste nad usporiadaním bytu, nábytku a spotrebičov

Vedeli ste, že každá renovácia začína plánom miestnosti? Práve v tejto fáze sa majiteľom bytu odporúča obrátiť sa na dizajnérov a architektov. Napríklad v závislosti od toho, ako chcete usporiadať nábytok a spotrebiče v miestnosti, bude potrebné zabezpečiť elektrické vedenie, pretože každý domáci spotrebič potrebuje zásuvku.

Usporiadanie nábytku a spotrebičov chyby bytu

A je nepravdepodobné, že odmietnete zásuvku vedľa pohovky, aby ste uľahčili nabíjanie telefónu, alebo vedľa kresla v rohu, aby ste mohli pripojiť stojacu lampu na čítanie. Ak sa rozhodnete ušetriť peniaze a zanedbávať tieto záležitosti, je pravdepodobné, že konečný interiér neprinesie radosť, ale nepohodlie.

Galéria

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný nábytok na usporiadanie
bytu TU alebo nižšie <<

 

 

Komentáre