Nábytok s vôňou Provensálska, jemné oblé tvary, elegantný zdobený reliéf

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Nábytok s vôňou Provensálska, jemné oblé tvary, elegantný zdobený reliéf

Nábytok s vôňou Provensálska

Prečo je posledných pár rokov tento typ historizujúceho štýlu nábytku – s vôňou Provensálska tak žiadaný? Na to je veľmi jednoduchá odpoveď. Je presným opakom strohého minimalirmu a moderny, ktorá v našich príbytkoch dosiahla až neosobnú úroveň. Interiérový dizajneri čoraž viac navrhujú čistotu línií i tvarov lebo je to „IN“ a pravdou je že aj interiérová tvorba podlieha módnym vlnám. Nemožno sa preto čudovať, že sa z našich domov a bytov, namiesto domova, stali výstavné kóje. Nie všetci sme však priaznivci strohého, niekedy až neosobného zariadenia interiéru ktorému chýba „teplo“. Reálnym faktom je, že provensálsky štýl si svojím šarmom získava stále viac priaznivcov aj u nás.

Nábytok s vôňou Provensálska

Keď si svoj domov zariadite takýmto typom nábytku, akoby sa vracali časy, keď rodina bola veľká, držala spolu v dobrom aj v zlom a spoločne si sadala k prestretému stolu. Je naozaj zvláštne, koľko našich túžob (či skôr spomienok?) sa dokáže zhmotniť v štýle nábytku zo starých dobrých čias“.

Pôsobivé dedičstvo

Do tohto moderne nemoderného nábytok sa zamilujete na prvý pohľad. Vyžaruje z neho príjemná atmosféra domova a na chvíľu máte pocit akoby zastal čas.

Nábytok s vôňou Provensálska

Provensálsky nábytok je typický jemnými oblými tvarmi, elegantným reliéfnym zdobením a samozrejme, nezameniteľným šarmom. Kolekcie nábytku Provence sa vyrába z masívneo mahagónového dreva. Každý kus nábytku predstavuje originál, ktorý má svojho predchodcu vo vidieckych izbách Provensálska. Originálna povrchová úprava tkz. patinovaním nadväzuje na tradičné postupy pri výrobe. Celá kolekcia predstavuje originálny dizajn inšpirovaný dobovým nábytkom nielen z južných kútov Francúzka, ale aj rôznych regiónov amerického i anglického vidieka.

Pozrite si:
Spať sa musí, záleží však, kde a na čom

Široký výber vitrín a kredencov je ideálny na zariadenie štýlovej kuchyne, jedálne i miestností dennej zóny. V ponuke sú aj klasické stoly a stoličky s typickými zaoblenými nohami. V spálňach oceníte rôzne komody a komôdky. Tradičný americký nábytok sa vyznačuje širokov škálov praktických modelov na rozmanité účely. Zariadite s ním pracovne, jedálne, spálne, detské izby aj reprezentačné priestory. Azda najtypickejší „americký“ motív predstavujú tradičné kuchynské ostrovy. Nezabudlo sa ani na praktické predsieňové steny. Čerešničkou na torte oboch línií je široký výber drobného doplnkového nábytku.

Nábytok s vôňou Provensálska

Ak ste priaznivcom anglickej vidieckej romantiky, tak mám pre vás tip. Určite siahnite po kolekcii Provence, ale zvoľte odvážnejšie a farebnejšie dekóry na steny i podlahu, čo je ešte aj dnes charakteristickým znakom anglických vidieckych interiérov.

Provensálsky nabytok

Biela verzus pestrá

Za charakteristickú farbu provensálskeho nábytku (i anglického viktoriánského” vidieckého štýlu) sa považuje tlmená biela. Svetlá farba a jemné patinovanie nechávajú vyniknúť tradičný dizajn. Nechýbajú však ani sýte pastelové farby. Vzájomné kombinovanie farieb poskytuje priestor pre nekonečné farebné variácie a umožňuje vytvoriť z každého modelu svoj vlastný originál.

Nábytok s vôňou Provensálska

Príjemným spestrením širokej kolekcie Provance sú originálne maľované vzory. Spojením vlastného modelu, farebného podkladu a ručným maľovaním sa každý kus nábytku stáva jedinečným originálom. V ponuke je mnoho tradičných vzorov, romantické kvetinové aj obľúbené ovocné motívy. K najžiadanejčím patria rôzne geometrické vzory alebo typický ornament Fleur de Lis, tradičný francúzky heraldický motív inšpirovaný kvetom ľalie.

Provensálsky nabytok

Doprajte mu priestor

Každý kus tohto nábytku pôsobí ako malé umelecké dielo. Majte to na pamäti pri zariaďovaní interiéru. Dopriajte mu dostatok priestoru, aby vynikla jeho výnimočnosť. Na kolekciu Provence nadväzuje aj široká škála sympatických bytových doplnkov. Zrkadlá v masívnych rámoch, bronzové lampy, štýlové hodiny a mnoho ďalších praktických aj nepraktických maličkostí, ktoré určite nemôžu chýbať pri dokonalom zariaďovaní. Niekedy stačí veľmi málo dekoračných zmien na to, aby všetko doma bolo úplne iné možno viac romantické. „Provensálsky“ nábytok vám pomôže túto atmosféru vytvoriť.

MiRaBo
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

 

Komentáre