Škridla, čo vyrobí elektrinu, Terran GENERON

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTechnológie

Škridla, čo vyrobí elektrinu, Terran GENERON

Terran GENERON

Terran GENERON je strešná krytina – škridla v ktorej je integrovaný solárny článok a tak tento typ strešnej krytiny nielen stavbu chráni pred nepriazňou počasia, ale počas slnečných dní vyrába aj el. energiu.

Jeho technické parametre sú navrhnuté tak, aby nosná konštrukcia krovu, na ktorú sa škridla pokladá, nebola komplikovanejšia od inej krytiny. Tak sa môže časť strechy premeniť na fotovoltickú elektráreň. Škridla Terran GENERON využívanie slnečnej energie realizuje estetickým a elegantným spôsobom. Prvky fotovoltického „panelu“ – teda jednotlivé škridly sú integrované do vrchnej vrstvy strechy. Takže táto originálna, jedinečná funkcia strechy poskytuje budove vzhľad, ktorý v plnej miere zapadá do architektonického vzhľadu celej stavby.

Terran GENERON

Základ – nosnú časť škridiel tvorí farbený betónový prvok s mechanickou pevnosťou 1 200 N. Rozmery škridle sú – 330 x 420 mm. Čistá pokrytá šírka jednej škridly je 300 mm. Váha 5,9 kg. GENERON je rozmerovo kompaktibilný so škridlou Teran Zenit a preto sa strešný plášť dá nakombinovať veľmi esteticky a pritom funkčne ako by boli na streche uložené fotovoltické panely.

Pozrite si: Ochráni nás „hromozvod“ pred bleskom?

Solárne články sú integrované do jednotlivých strešných škridiel a toto riešenie predstavuje revolučnú inováciu výroby strešných škridiel a je odpoveďou na dobu, akou je 21 storočie.

Terran GENERON

Ročný energetický prínos solárnych článkov je najvyšší pri smerovaní strešnej roviny na juh a pri sklone strechy 35°. Výpočtový výkon jednej solárnej škridly Generon je 15 Wp, pri spotrebe 11,1 ks/m2 → sa teda dosiahne výroba 167 W/m2. Výkon 1 kWp (kilowat) potrebuje približne 6 m2 plochy strechy. Ukladanie škridly sa realizuje v rovnakých plochách (stringoch). Tie majú rovnaký výrobný výkon, aby si stringy nerušili výkon a vzájomne si zvyšovali účinnosť využitia slnečnej energie. Fungujúce systémy systému GENERON úspešne spájajú storočné skúsenosti spoločnosti Terran s výrobou škridiel a technickými výzvami budúcnosti.

www.generon.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

 

Komentáre