Infrasauna – lekár v dome, blaho pre dušu aj telo

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSauny a wellness

Infrasauna – lekár v dome, blaho pre dušu aj telo

Infrasauna a wellness

Infrasauna a wellness aktivity sú príjemným spôsobom odbúrania stresu i únavy a navodenia dobrej nálady. Zo zdravotného hľadiska pre nás znamenajú optimálnu starostlivosť o telo, pretože ho regenerujú, detoxikujú a zvyšujú jeho obranyschopnosť.

Svoj relaxačný „Wellness kút“ si môžete zariadiť vo vlastnej domácnosti, napríklad aj v panelovom byte. V pokoji a súkromí si tak budete užívať uvoľnenie a starostlivosť o telo aj dušu s celou rodinou doslova kedykoľvek. Zoznámte sa s technológiami ktoré vám tieto blahodárne „účinky“ sprostredkujú.

Infrasauna a wellness

Hydromasáže

Po inštalácii kvalitnej, podľa počtu členov rodiny zvolenej vírivky si môžete celoročne dopriať na záhrade alebo terase, kde bude kvalitná škrupina vírivky zasadená do elegantného dizajnového opláštenia, ktoré pristane konceptu celého priestoru. Americké materiály škrupín sú dodnes na špičke v luxuse a kvalite víriviek. Na trhu sú zvyčajne k dispozícii vo variante pre 2 – 6 osôb. Pre dokonalý zážitok je u väčšiny z nich k dispozícii časovacie zariadenie pre dohrev vody na „prevádzkovú“ teplotu v predom nastavenom čase. Najmodernejšie technológie distribúcie vody pomocou hydromasážnych dýz a všetky funkcie LED osvetlení ovládate pri niektorých vírivkách doslova jedným prstom na dotykovom ovládacom paneli alebo cez wi-fi pomocou mobilnej aplikácie.

Infrasauna a wellness

Okamihy perfektného relaxu ešte dokreslí obľúbená hudba zo zabudovaného audio systému, pri niektorých modeloch s výsuvnými reproduktormi a subwooferom. Hlavne za tmy oceníte atmosféru vytvorenú LED osvetlením s voliteľným farebným tónom. Súčasťou výbavy niektorých modelov je navyše aromaterapia, ktorá do vzduchu vmiesi po stlačení tlačidla niektorú z vašich obľúbených esenciálnych vôní. Vodu udržiava automatický režim vďaka výkonnému ohrevu, kvalitným čerpadlám a viacnásobnej tepelnej izolácii telesa vírivky a rúr v ktorých cirkuluje teplá voda.

Pozrite si:
Uloženie potravín a náradia pre uvarenie jedla

Vodu môže dezinfikovať technológia tretieho tisícročia – UV-C lampa. Tá zničí až 100 % baktérií a ušetrí okolo 80 % chémie. Eliminuje tak chemickú arómu chórom udržiavanej vody. Desiatky bublinkových a prúdových dýz sa v ergonomických pozíciách pre sedenie alebo ležanie efektívne opierajú do každého centimetra vášho tela a postarajú sa o uvoľnenie svalov aj mysle, pomôžu aj od niektorých bolestí, hlavne pohybového ústrojenstva.

Parná sauna

Možno ale dáte prednosť saunovaniu tradičnou škandinávskou metódou – s parou. Ideálnym priestorom pre inštaláciu fínskej sauny je domáca posilňovňa, väčšia kúpeľňa alebo zimná záhrada domu. Väčšina modelov elektrických pecí fínskych sáun je pripojená k sieti 400 V. Polievaním rozpálených saunových kameňov v zásobníku elektrických pecí vodou sa uvoľňuje para, ktorá vzduch zvlhčuje a ohrieva. Spolu s ňou sa ale kabínou môže šíriť aj vôňa esenciálnej zmesi alebo byliniek. V rôznych výškových úrovniach dosahujú teploty vnútri kabíny približne 70 – 100 °C.

Infrasauna a wellness

Počas 15 – 20 minút pobytu si presunom medzi hornými a dolnými lavicami pohodlne zvolíte teplotnú hladinu, v ktorej vám je v danú chvíľu príjemne. Medzi procedúrami telo ochladzujete v studenej vode. Takýto cyklus opakujete 2 – 3 krát. Než si tento typ sauny nainštalujete musíte s technikom ktorý vám parnú saunu predáva doriešiť odvod – odvlhčenie priestoru kde bude kabína nainštalovaná a vyriešiť aj miesto pre ochladenie a relaxačné lehátka. Upozorňujeme na to, pretože parná sauna je náročnejšia na plochu ako jej mladší súrodenec infrasauna.

Infrasauna a wellness

Infrasauny

Infrasauny patria k modernej domácnosti a niektorý z menších modelov ľahko umiestnite aj v priestore kúpeľne alebo priamo spálne. Infrasaunu zložíte jednoducho z predmontovaných panelov stavebnicovým systémom a pripojíte ju k jedinej klasickej elektrickej zásuvke 230 V. Princípom sú infračervené lúče podobné tým slnečným, ale bez škodlivého UV žiarenia. Teplota v kabíne sa pohybuje medzi 30 60 °C a strávite v nej približne 45 minút. Pri nastavení nízkej teploty ju môžu po dohode s lekárom využiť aj tí, ktorým zdravotný stav nedovoľuje pobyt vo fínskej saune – kardiaci a astmatici.

Infrasauna a wellness

Okrem rýchleho prehriatia celého tela ponúka tiež uvoľnenie svalového aj psychického napätia alebo tak oceňovanú pomoc pri odbúravaní podkožného tuku a starostlivosti o pokožku. Môžete tiež pocítiť úľavu od bolestí pohybového ústrojenstva. Pravidelné saunovanie navyše posilňuje funkciu kardiovaskulárneho systému a imunitu organizmu. O takmer horský vzduch sa počas relaxácie môže postarať ionizátor. A ak sa nerozhodnete pre tichú meditáciu o samote, spríjemníte si relaxáciu obľúbenou knihou alebo pri niektorých modeloch aj počúvaním hudby zo zabudovaného rádio/mp3 prehrávača. V predaji sú aj modely s chromoterapiou, ktorá voliteľným farebným tónom LED osvetlenia pozitívne ovplyvňuje psychiku, môže nás pripraviť na kvalitnejší spánok alebo naopak posilniť sviežu energiu. O ďalší rozmer doplní vašu relaxáciu tiež niektorá z upokojujúcich vonných esencií.

Text: Mountfield
Foto: Mountfield
Foto zdroj: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

www.mountfield.sk

>> Všetko pre vašu saunu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

 

Komentáre