Tretí fond skupiny ARETE zahájil výstavbu moderného priemyselného parku

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DevelopmentPriemysel a logistika

Tretí fond skupiny ARETE zahájil výstavbu moderného priemyselného parku

Tretí fond skupiny ARETE zahájil výstavbu moderného priemyselného parku

Tretí fond skupiny ARETE zameraný na atraktívne a stabilné priemyselné a logistické aktíva v regióne strednej a východnej Európy zahájil výstavbu moderného priemyselného parku v tesnej blízkosti slovenského mesta Trenčína.

 

 

Nájomcom areálu bude firma Linde Material Handling group. Firma sa špecializuje na predaj, servis a prenájom manipulačnej techniky, regálových riešení a automatizácii skladov. Na Slovensku pôsobí už od roku 1993. Plánovaný areál sa bude nachádzať v tesnej blízkosti Trenčína, ktorý je jedným z významných dopravných uzlov v regióne. Celková plánová rozloha areálu viac ako pätnásť tisíc metrov štvorcových. Zároveň má areál priestor na ďalšiu expanziu na ploche niekoľko tisíc metrov štvorcových.

Arete Park Trenčín vizualizacia

„Celkovo sa jedná o našu už piatu akvizíciu v rámci fondu ARETE INDUSTRIAL na Slovensku. Trenčín je jedným z ekonomických centier na Slovensku a vďaka svojej polohe má potenciál zohrávať ešte významnejšiu úlohu. Veľmi nás teší, že posilňujeme svoju pozíciu na slovenskom trhu, ktorý sa nám dlhodobo v kontexte strednej Európy javí ako veľmi atraktívna destinácia,“ uviedol k obchodu Robert Ides, spoluzakladateľ skupiny ARETE. „Významným stabilizačným prvkom celého projektu je podpísaná dlhodobá nájomná zmluva s bonitným nájomcom, ktorý pôsobí na slovenskom trhu už niekoľko desiatok rokov. Zároveň bude plánovaný areál spĺňať všetky parametre v súlade so zásadami ESG,“ uviedol k obchodu Robert Ides, spoluzakladateľ skupiny ARETE.

„Z pozície nájomcu pozitívne vnímame, že developerom a majiteľom priemyselného parku je fond zo skupiny ARETE. Oceňujeme vysokú odbornosť tímu ARETE a víziu, s akou chce nehnuteľnosti spravovať a lokalitu ďalej rozvíjať. Naše obchodné záujmy sú dlhodobé a vzhľadom na neustále rozširovanie tržného potenciálu je pre nás nesmierne dôležité zázemie,“ doplnil zástupca firmy Linde Material Handling group.

www.arete.eu.

Zdroj foto: Arete
Text: Arete

>> Vhodné doplnky pre vašu
stavbu TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre