Útulnosť a pohodlie v obývačke: Interiérové veci, na ktorých sa ľahko ušetrí

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Útulnosť a pohodlie v obývačke: Interiérové veci, na ktorých sa ľahko ušetrí

Útulnosť a pohodlie v obývačke

Nielen na opravu bytu či dokonca jednej miestnosti sú potrebné značné finančné investície, ale aj na ich zariadenie. Ak chcete v tejto fáze ušetriť peniaze bez toho, aby ste ohrozili útulnosť a pohodlie v obývacej izbe, musíte napríklad analyzovať, či sú všetky tradičné veci v nej také potrebné. Tiež stojí za zváženie, čo sa dá ľahko nahradiť a zároveň tým získať exkluzívny, atraktívny a módny dizajn.

Konferenčný stolík

Konferenčný Stolík Útulnosť a pohodlie v obývačke

Už tradične chce mať každá rodina v obývacej izbe konferenčný stolík, hoci vo väčšine prípadov ide len o zberač prachu. Výnimkou sú len prípady, keď plní špecifické funkcie: funguje ako televízna skrinka, výstavná plocha pre zbierku figúrok a iných drobností, alebo sa v obývačke celá rodina rada navečeria pri televízore. Na tieto účely naozaj netreba dizajnový konferenčný stolík, dokonca ho netreba vôbec. Ak si neviete odoprieť potešenie z jedla v obývačke, potom je lepšie kúpiť tie jednoduchý model bez dekorácie. Cenovka takého stolíka poteší oproti dizajnovému kúsku.

Je čas zabudnúť na objemné skrinky a dopriať si útulnosť a pohodlie

Moderna obyvacia stena Útulnosť a pohodlie v obývačke

Mnoho ľudí stále nevie byt zariadiť moderným spôsobom, pretože majú stále v pamäti ako vyzerali obývačky u rodičov či starých rodičov, kde nábytková zostava zaberala celú stenu.

 

 

Masívny skriňový nábytok bol vždy veľmi nepraktický a výstavy jedálenských súprav a krištáľových váz v skriniach so sklenenými dvierkami už dávno nikoho nezaujme. Pri plánovaní usporiadania obývacej izby sa oplatí okamžite zavrhnúť myšlienku na kúpu, nábytkovej steny. V tomto prípade bude možné ušetriť peniaze a zároveň získať viac miesta pre voľnejší pohyb.

Výber koberca

Luxusny kozeny koberec

Každý chce mať pod nohami mäkký a nadýchaný koberec, ale pre obývaciu izbu nie je táto možnosť vždy vhodná. Nielenže je náročné sa oň starať, ale sú aj dosť drahé. Pre túto zónu je lepšie zvoliť podložku, rohožku alebo akýkoľvek iný model, ktorý má výraznú prútenú alebo pletenú štruktúru. Zároveň musíte pamätať na to, že nepotrebujete vyplniť celú plochu podlahy kobercom.

Ak nemáte peniaze na kúpu koberca, môžete skúsiť nájsť vhodný model na blších trhoch alebo online stránkach, kde ľudia predávajú použité veci.

Vankúše a teplé prikrývky

Dekoracne vankuse Útulnosť a pohodlie v obývačke

Zdalo by sa, že vankúše na pohovke a pléd sú veľmi nepodstatné detaily, bez ktorých by sa človek zaobišiel, no je nepravdepodobné, že by si niektorý člen rodiny odoprel potešenie z pohodlného oddychu pri televízore. Ak sa teda rozhodnete ísť na nákup týchto predmetov, majte na pamäti, že sa nemusíte pozerať len drahé materiály odolné voči opotrebovaniu, pretože textílie v obývacej izbe nie sú príliš aktívne používané, čo znamená, že nepodliehajú noseniu. Môžete si tiež vyskúšať ušiť vankúše sami, kreatívny a pomerne vzrušujúci proces zvládnete aj bez nejakých špeciálnych nástrojov.

Nevzdávajte sa dekorácie na stenu

Nástenná výzdoba zahŕňa nielen originály či kvalitné reprodukcie obrazov známych i menej známych umelcov či množstvo exotických masiek, suvenírových tanierov, hodiniek a pod., privezených z celého sveta. Môžu to byť fotografie, detské výrobky či kresby niekoho z rodinných príslušníkov. Môžete dokonca zavesiť prázdne rámy ako neobvyklú dekoráciu.

Obraz Avatar

Obraz by mal mať aj kvalitný rám za dobrú cenu, odporúčame Galéria Ave.

Na internete si môžete vyhľadať fotografie alebo obrázky v správnych farbách, so správnym námetom a s dobrým rozlíšením, vytlačiť ich v akomkoľvek copy centre, fotodielni alebo na tlačiarni. Výsledný obrázok jednoducho vložíte do rámu a máte pripravenú exkluzívnu maličkosť, ktorá vás poteší.

Foto: mojnabytok.sk
Redakcia

>> Spomínaný nábytok nájdete
aj TU alebo nižšie <<

 

Komentáre