Vrchol tehliarskeho „kumštu“ – Heluz

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


MurovanéStavbaVideoZvislé konštrukcie

Vrchol tehliarskeho „kumštu“ – Heluz

Heluz, správny výber tehly

Ak pre stavbu svojho domu použijete sortiment českej spoločnosti HELUZ dokážete postaviť dom triedy A0 a nebudete ho musieť ani zatepľovať.

Kľúčovým argumentom pre výber tehly (najlepšie celého systému) pre obvodové murivo by mali byť jej tepelnotechnické vlastnosti. Tepelný odpor (R) vyjadruje schopnosť materiálu zadržať teplo, jeho hodnota by mala preto byť čo najvyššia. Súčiniteľ prechodu tepla (U) ukazuje ako materiál prepúšťa teplo z jedného prostredia do druhého, preto by jeho hodnota mala byť čo najnižšia. Z uvedeného vyplýva, že tehla HELUZ Family 2in1, ktorej parametre sú na slovenskom i českom trhu na absolútnom vrchole.

Heluz, správny výber tehly, family-44-2in1

Heluz, správny výber tehly, family-50-2in1

Tehla HELUZ Family 2in1 je v dutinách telesa tehly plnená izolantom, a to patentovaným spôsobom. Ten zabezpečí, že polystyrén z dutín nevypadne, a pritom je paropriepustný. Brúsené tehly FAMILY 2in1 majú najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti na trhu murovacích materiálov „z hliny“ v porovnaní s ostatnými materiálmi pre jednovrstvové murivo. Vyplnením dutín týchto tehál polystyrénom došlo k 40 % zvýšeniu ich tepelnoizolačných vlastností. Tehly FAMILY 2in1 šírky 440 mm a 500 mm spĺňajú bez dodatočného zateplenia odporúčané hodnoty pre pasívne domy. O týchto vlastnostiach svedčia tieto dva údaje: súčiniteľ prestupu tepla U až 0,11 W/m2K a tepelný odpor R = 9,16 m2 K/W.

HELUZ Family 50 2in1_zdění na pěnu HELUZ

Vzorový dom vás presvedčí

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. realizovala v areáli výstaviska v Českých Budějoviciach stavbu vzorového pasívneho domu. Iba s použitím tehlového muriva a bez dodatočného zateplenia. Hlavným cieľom stavby vzorového pasívneho domu z tehál bez vonkajšej izolácie bolo pomocou testovaní a meraní dokázať, že aj „murované domy“ môžu spĺňať prísne kritéria pre pasívne stavby. Vo vzorovom pasívnom dome spoločnosti HELUZ prebehli celkovo tri série merania neprievzdušnosti plášťa budovy. Už počas výstavby domu prebehli dva bloower door testy. Po dokončení Po dokončení vnútorných omietok a čistej konštrukcie podlahy bola nameraná hodnota vzduchotesnosti n50 = 0,4 h-1, čím bola splnená požiadavka na kvalitu vyhotovenia stavby pasívneho domu.

HELUZ Family 44 2in1 celoplosne lepidlo

Ďalší test prebehol po úplnom dokončení stavby a nameraná hodnota bola n50 = 0,2 h-1. Zatiaľ posledné merania prebehli po roku používania domu. Potvrdili hodnotu vzduchotesnosti n50 = 0,2 h-1, čo je 3 x menej ako požiadavka na splnenie štandardu pasívneho domu. Pri dodržaní správnych postupov sú tehly HELUZ Family a Family 2in1 vhodné na stavbu ultranízkoenergetických a pasívnych domov, aj bez dodatočného vonkajšieho zatepľovania. Navyše, murivo z týchto tehál má dobrú statiku i akustiku, vysokú požiarnu odolnosť, dlhú životnosť, dobre akumuluje teplo a je paropriepustné, vďaka čomu je v dome po celý rok príjemná klíma.

Heluz, správny výber tehly

Komplexnosť systému

Stavebný systém HELUZ je komplexný stavebný systém, kde sú zahrnuté tehly rôznych typov ako sú tehly pre obvodové murivá, tehly polovičné – koncové pre murovanie rohov stavby. Tehly – priečky nosné aj nenosné, ale tiež zvukoizolačné. V systéme sú aj stropy, preklady a komíny. Súčasťou systému sú malty murovacie aj „na tenkú škáru“ a aj malty tepelnoizolačné. Z výrobkov HELUZ sa dá postaviť celá hrubá stavba bez tepelných mostov.

www.heluz.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

 

Komentáre