Poriadny „vercajk“ pre chlapov, sekera

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérStavba

Poriadny „vercajk“ pre chlapov, sekera

Sekera Patriot

Sekeru pozná človek tisícročia a tak aj v tomto čase má sekera čestné miesto v každom RD. Kto chce mať pokojnú zimu plnú tepla a vône z praskajúceho dreva v kozuboch či kachliach mal by začať s prípravou dreva. Je síce pohodlnejšie kúpiť si hotové narezané a naštiepané drevo. Poriadny chlap však toto neuznáva a drevo si pripraví sám. Hoci je Sekera najstaršie ľudské náradie, myslíte si že už nie je na „ňom“ čo vylepšovať? Omyl! Predstavíme vám jej najnovšie verzie.

PATRIOT v troch verziách

Sekery PATRIOT patria k špičke vo svojej kategórii. Sú takmer nezničiteľné, majú dokonalú ergonómiu a vyrobené sú z najmodernejších materiálov. Podľa typu práce si môžete zvoliť veľkosť sekery. Vybrať si môžete z modelov S, L, XL. Všetky modely sekier PATRIOT vynikajú čepeľami z ušľachtilej ocele a sú pevne spojené s násadami – toporami. Nemôže sa teda stať, že vám pri práci odpadne teleso sekery z toporu.

Sekera Patriot

Povrch čepelí je navyše potiahnutý špeciálne vyvinutým fluorplastovým povlakom – xylanom, čo je hi-tech látka s podobnými vlastnosťami, aké má teflon. Xylan má veľmi nízky koeficient trenia, tzn. že čepeľ prenikne do dreva až o 45 % ľahšie a s ľahkosťou ho rozštiepi. Tento fakt má za „následok“ ľahšiu prácu a menej námahy. Xylan je tiež dvakrát odolnejší proti extrémnym teplotám a slnečnému žiareniu a chráni čepeľ pred koróziou. Životnosť sekery je tak výrazne dlhšia. Vďaka unikátnemu tvaru čepele nemusíte pri sekaní vynakladať také veľké množstvo sily ako pri práci s obyčajnou sekerou.

Pozrite si: Nerobte paniku po snehovej búrke

Navyše čepele sekier PATRIOT majú aj praktickú hlavu na zatĺkanie klincov. Na kvalitu dbal nemecký výrobca aj pri topore, ktorý je vyrobené zo špeciálneho kompozitného materiálu, ktorý je vystužený sklenými vláknami. Tento špecifický materiál je vysoko odolný voči ohybu, tlaku, starnutiu a klimatickým podmienkam. Všetky modely sekier PATRIOT (S,L,XL) sú dodávané v praktickom bezpečnostnom puzdre, ktoré zabezpečí ostrú čepeľ a vy sa neporežete, navyše vďaka nemu môžete sekeru zavesiť.

Sekera Patriot

Charakteristika modelov

Univerzálna sekera PATRIOT S Profi – najmenší model sa skrýva pod týmto označením. Svoje uplatnenie nájde v každej záhrade pri štiepaní menšieho množstva dreva a vďaka svojej menšej veľkosti sa bude hodiť aj pri prácach s úpravou stromov a kríkov vo vašej záhrade. Model S by sa dal označiť aj ako „zálesácky“, pretože je ľahký a skladný Model S má v čepeli aj praktické očko, ktorým pohodlne vytiahneme z dreva aj klinec.

Univerzálna sekera PATRIOT L Profi – je to „pracovná“ sekera s dlhším toporom a je aj masívnejšia. Štiepanie klátikov na požadovaný tvar do kozuba je pohodlné. PATRIOT L vám bude verne slúžiť pri spracovaní dreva.

Štiepacia sekera PATRIOT XL Profi – je najväčšia z nového radu značky PATRIOT. Pri práci s ňou, aj vďaka tvarovanej rúčke, oceníte, že práca s ňou je jednoduchšia a ľahšia.

P. K.
www.mountfield.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné náradie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

 

Komentáre