Záhradný domček patrí neodmysliteľne k záhrade

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérZáhrada

Záhradný domček patrí neodmysliteľne k záhrade

Záhradný domček patrí neodmysliteľne k záhrade

K domu a hlavne k záhrade neodmysliteľne patrí aj záhradný domček, mám na mysli domček na náradie (rýle, lopaty, hrable, metly, fúrik, kosačku) a iné užitočné pomôcky na zveľaďovanie záhrady. To aké záhradné domčeky sú momentálne k dispozícii a aké možnosti ponúkajú sa dozviete v tomto článku.

Drevo je „klasika“

Drevo je materiál, ktorý je a bude moderný vždy. V ponuke firiem špecializujúcich sa na záhradné domčeky preto nemôže chýbať ani ten z dreva. Materiál z ktorého sa domčeky vyrábajú je buď borovicové drevo, ktoré je naimpregnované alebo sa používajú palubové dosky. Všetko však závisí od toho, čo preferujete.

Drevo je dostatočne kvalitné a odolné napríklad voči hnilobe. Na strechu sa používa lepenka. Väčšie domčeky disponujú aj oknom a samozrejmosťou sú dvere. Drevený domček si môžete namontovať sami, ak ste domáci kutil alebo Vám ho môže namontovať firma presne na mieste, ktoré ste si pre domček vopred vyhradili.

Záhradný domček patrí neodmysliteľne k záhrade

„Plecháč“

Ak nie ste zástancom dreva, prípadne sa bojíte či Vám drevený domček vydrží, siahnuť môžete po plechovom. V lete v ňom bude síce trošku teplo, ale náradiu to nebude prekážať. K dispozícii máte rôzne rozmery od tých najmenších po najväčšie, vybrať si musíte už sami. Na výber máte rôzne farebné prevedenia domčeka (od čiernej cez sivú, hnedú až po zelenú) ale aj okna či typov dverí. K dispozícii sú klasické otváracie, vyklápacie ale aj zasúvacie, tie posledné Vám ušetria miesto.

Neprehliadnite:
Jednoducho, rýchlo, kvalitne a svojpomocne! Aj takýto priebeh môže mať stavba záhradného domčeka.

Ak sa rozhodnete pre plechový záhradný domček je potrebné poukladať, na miesto kam plánujete domček umiestniť, buď štandardnú betónovú dlažbu alebo vykopať hlbší základ a zaliať ho betónom, aby mal domček pevné podložie. Strecha býva buď plochá alebo do tvaru písmena A

Montovaný záhradný domček

Je novinkou a moderným prevedením klasického záhradného domčeka. Ak máte nový dom a plánujete záhradný domček umiestniť na mieste, ktoré bude viditeľné a chcete aby ladil s domom, rozhodne siahnite po tejto modernej alternatíve. Montovaný domček rovná sa plechový domček s omietkou a izoláciou, ak sa pre ňu rozhodnete.

Záhradný domček patrí neodmysliteľne k záhrade

Vybrať si môžete typ strechy (pultová, sedlová), prípadne domček s prístreškom, izolovaný alebo si ho môžete vyskladať na mieru, podľa Vašich konkrétnych rozmerov. Okrem technických parametrov máte na výber aj tie dizajnové a farebné. Farbu omietky ( biela, piesková, kukuricová, béžová, tehlová, hnedá, zelená a tmavo a svetlo šedá ) môžete zladiť s farbou strešnej krytiny (biela, antracitová, tehlová a hnedá).

Ponuka je bohatá, stačí si len vybrať.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre