Čo by mal mať nafukovací bazén pre deti a ako ho správne vybrať?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


BazényExteriérZáhrada

Čo by mal mať nafukovací bazén pre deti a ako ho správne vybrať?

Čo by mal mať nafukovací bazén pre deti a ako ho správne vybrať?

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie a malo by to platiť aj pri výbere bazéna. Keďže sa leto sa nezadržateľne blíži, nastal ten správny čas na jeho kúpu. Spolu sa pozrieme ako si nafukovací bazén správne vybrať a čo by mal mať.

Kvalita a bezpečnosť

Kvalita by mala byť rozhodujúca pri každom nákupe. Všetko s čím prídu deti pri hre do kontaktu by malo byť vyrobené z kvalitných materiálov a najmä zdraviu neškodné. Bazény nevynímajúc. Práve preto sú  všetky vyrobené z PVC (vinylu) bez ftalátov a zodpovedajú európskej norme EN71-8 pre aktivity hračiek. Okrem kvality je pri deťoch dôležitá aj bezpečnosť. Nafukovacie bazény sú z hľadiska bezpečnosti ideálnou voľbou. Nenájdete na nich žiadne ostré hrany, sú mäkké a dieťa sa nemá kde zraniť. Do bazéna môžete vložiť protišmykovú podložku, prípadne obuť dieťaťu topánky do vody, aby ste si boli istí, že je v bezpečí.

Cena

Býva dôležitý a niekedy aj rozhodujúci faktor pri kúpe čohokoľvek. Je teda len na Vás koľko ste ochotní investovať. Cena sa samozrejme odvíja od veľkosti bazéna a veku dieťaťa. Odporúčame zaobstarať si radšej väčší bazén. Ten využijete viac sezón a tým ušetríte. Okrem veľkosti na cenu vplýva aj to aké aktivity deťom ponúka. Ak bazén obsahuje šmykľavku, prípadne fontánku a ide o tzv. bazénové hracie centrá, cena bude vyššia.

Neprehliadnite:
Ako vybrať materiál, na rodinné bazény – výhody vlastného bazénu

Veľkosť

Výber detských bazénov je široký a je na Vás akú veľkosť si zvolíte. Tá sa odvíja aj od veľkosti pozemku, ktorý máte k dispozícii. Predtým než si bazén nainštalujete do záhrady si urobte prípravu, aby mal bazén stabilný, rovný povrch a nemohlo prísť k jeho znehodnoteniu. Miesto na bazén si môžete zabetónovať, pokryť zámkovou dlažbou alebo použiť protišmykovú podložku.

Tienenie

Pri kúpe bazéna majte na mysli aj to, ako dieťa ochrániť pred slnečnými lúčmi. Dobrou voľbou je bazén, ktorý obsahuje tieniaci prvok. Ideálne po celej šírke bazéna, prípadne snímateľný. Takéto bazény sú okrúhle prípadne obdĺžnikové. Tieniaci prvok, napríklad palmu, nájdete aj v bazénových hracích centrách.

Čo by mal mať nafukovací bazén pre deti?

Detský bazén určený pre deti do 5 rokov by mal byť nafukovací. Vyrobený z kvalitného PVC, zdraviu nezávadný a spĺňajúci európsku normu. Tiež by mal byť dostatočne veľký, aby v ňom malo dieťa priestor na hru a mohlo bazén využívať dlhšie než jedno leto. Bazén by mal obsahovať tienidlo, prípadne tieniaci prvok, aby sa dieťa mohlo ukryť pred slnkom a zároveň sa kúpať.

Želáme veľa šťastia pri kúpe bazéna.

Foto: Freepick a Marimex
Redakcia

>> Spomínané bazény za dobrú
cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre