Univerzálne systémové armatúry Easytop – ventily a guľové kohúty

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


TechnológieTZB

Univerzálne systémové armatúry Easytop – ventily a guľové kohúty

Uzavieracie ventily z červeného bronzu RV K Ventil III Viega sikme sedlo

Ventily a guľové kohúty sú nevyhnutnou súčasťou každej potrubnej inštalácie, či už ide o rozvody pitnej vody, plynu, vykurovania alebo iné technické rozvody. Každé takéto potrubie sa musí dať rýchlo a jednoducho uzavrieť za účelom kontroly, údržby, rekonštrukcie, opravy alebo prípadnej havárie. Riešením pre širokú škálu inštalácií sú ventily Easytop od spoločnosti Viega, ktoré sa dajú vždy ľahko a spoľahlivo ovládať, a to aj v extrémnych prevádzkových podmienkach a po dlhšej dobe nepoužívania.

Uzavieracie ventily systemove armatury Viega
Portfólio systémových armatúr spoločnosti Viega zahŕňa širokú škálu výrobkov pre rôzne typy inštalácií.

Všestranné použitie

Telesá ventilov systémových armatúr Easytop sú vyrobené z červeného/kremíkového bronzu (CC499K/CC246E, CuSi4Zn9MnP) podľa DIN 50930 6/DIN EN 1982. Môžu sa tak teda podľa aktuálne platných smerníc používať pre všetky rozvody pitnej vody. Môžu byť tiež integrované do priemyselných systémov, systémov vykurovania a tlakového vzduchu, ako aj do rozvodov dažďovej vody, uzavretých okruhov chladiacej vody a priemyselných plynov.

Bodové odtoky Viega

Neprehliadnite:
Bodové odtoky Viega

 

 

Všetky armatúry Easytop sú certifikované nemeckou Asociáciou pre plyn a vodu (Verein des Gas- und Wasserfaches e.V.), známou pod skratkou DVGW, ktorá už viac ako 150 rokov zaručuje vysokú kvalitu technických štandardov pre bezpečné a spoľahlivé dodávky vody a plynu. Ventily Easytop možno priamo kombinovať a napojovať na osvedčené lisovacie spojovacie systémy Profipress, Sanpress, Sanpress Inox, ako aj na závitové spoje G a Rp alebo príruby. Maximálny prevádzkový tlak v inštalácii je 1,6 MPa (PN 16) a prevádzková teplota do 110 °C.

Guľovy kohút Viega ventily
Model 2275CO disponuje izolačným puzdrom na ovládaní. Puzdro umožňuje dokonalé spojenie s izoláciou potrubia a zabraňuje tvorbe kondenzátu.

Dlhodobá spoľahlivosť guľových kohútov Easytop

Dokonca aj vrchné časti upútajú pozornosť svojimi ergonomickými tvarmi, avšak rozhodujúce procesy sa odohrávajú vo vnútri telesa armatúry. Jednotka tanierového ventilu je celá vyrobená z ušľachtilej ocele s navulkanizovaným tesnením. Podľa princípu bočných síl je pri zatvorenom ventile toto tesnenie presne umiestnené na sedle ventilu, ktoré je tiež vyrobené z ušľachtilej ocele. Okraj taniera ventilu slúži ako kovový doraz a zabraňuje zbytočnému a nadmernému namáhaniu tesnenia. Všetky ventily sú bezúdržbové, nevykazujú mŕtve priestory a tesnia aj v spätnom smere.

Ovládanie

Ergonomické ovládacie rukoväte a kolieska majú vymeniteľné označenie médií a indikátor smeru otáčania, prípadne polohy otvorené/zatvorené. V závislosti od aktuálneho usporiadania na stavbe je možné zvoliť ovládaciu páčku v tvare písmena T alebo L, aby bolo možné ventil umiestniť naozaj kdekoľvek. Do ovládacej páčky je možné namontovať teplomer, a to kedykoľvek dodatočne bez toho, aby sa narušila inštalácia.

Regulačný ventil ventily a teplomer pre cirkulácie SE Viega
Termostaticky riadené regulačné cirkulačné ventily Easytop môžu automaticky regulovať prietok vody a zabezpečiť vyváženú, konštantnú teplotu v inštalácii.

Samozrejmosťou je spätná klapka, ktorá zabraňuje spätnému tlaku, resp. prietoku v potrubí, rovnako ako bezpečnostná poistka SC-Contur, ktorá umožňuje okamžitú detekciu netesného spoja pri tlakovej skúške potrubia. Zalisované rúrové spoje sú trvalo tesné a po zalisovaní okamžite plne zaťažiteľné.

XL guľový kohút Viega ventily
Trojdielne guľové kohúty Megapress sa používajú najmä v priemyselných aplikáciách. Vynikajú jednoduchou a rýchlou inštaláciou a údržbou.
Uzavieracie ventily z uslachtilej ocele Viega
Vďaka odberovým ventilom je odber vzoriek pitnej vody doslova v laboratórnej kvalite. Teleso ventilu a odtoková rúrka sú nastaviteľné v rozsahu 360° a ventil možno montovať v polohách po 45°, takže odber vzoriek sa dá vykonať aj z veľmi neprístupného miesta. Možno tepelne a chemicky dezinfikovať.

Bohatý sortiment ventilov a kohútov Easytop

Portfólio systémových armatúr zahŕňa ventily so šikmým sedlom (priamoprietočné ventily), ventily KRV (kombinované prietokové ventily so spätnou klapkou), samostatné spätné klapky, vypúšťacie a odberové ventily pre odber vzoriek, ako aj regulačné ventily pre cirkuláciu. Tie zabezpečujú konštantnú teplotu vody v každom odbernom mieste.

Sortiment dopĺňajú guľové kohúty, podomietkové ventily a jednotky podomietkových bytových vodomerov. Pokiaľ ide o materiály, zákazníci si môžu vybrať medzi červeným bronzom alebo ušľachtilou oceľou. Veľmi praktické sú aj autofixačné izolačné puzdrá pre každý typ ventilu.

Celkový pohľad na Pontoon v Bratislave

Foto: Viega

>> Doprajte si kvalitné
náradie TU alebo nižšie <<

 

Komentáre