Skrytý nepriateľ vlhkosť „útočí“. Viete, ako zdravo bývať?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


HygienaZdravé bývanie

Skrytý nepriateľ vlhkosť „útočí“. Viete, ako zdravo bývať?

Skrytý nepriateľ vlhkosť

Poznáte ten pocit, kúpeľňa vonia novotou, nádhernou farbou stien a čistými nezanesenými obkladmi. Sprchový kút sa leskne, okolo vane nie sú žiadne zažltnuté silikóny až…. V kúpeľni „číha“ skrytý „nepriateľ“ – vlhkosť! Pokiaľ sa o toto nadmerne vlhké prostredie nestaráme pravidelne, môže nastať stav, že vlhko zvíťazí. Na škárach obkladu sa objavia malé čierne bodky, silikón okolo vane zhnedne…

Pohlcovač Ceresit do kúpeľne.

Vlhkosť je silný nepriateľ

Sila prejavov veľkej vlhkosti narastá. Ak je v miestnosti dlhodobo viac ako 60% relatívnej vlhkosti začíname ju „cítiť“ a ak nezasiahneme, začneme ju aj vidieť. Príliš veľa vlhkosti vo vnútri vášho domova zvyšuje rozvoj plesní, roztočov a iných baktérií súvisiacich s alergiami. Vlhkosť vnímame, čo však nevnímame je fakt, že plesne a huby majú z vlhkosti „živnú pôdu“ a tak môžu spôsobiť či zhoršiť problémy s dýchaním, spôsobujú zatuchnutý vzduch a môžu sa spórami rýchlo rozšíriť po celom dome, aj za múrmi kúpeľne. Roztoče sú tiež problémom, ktorý môže nastať pri vysokých úrovniach vlhkosti vo vnútri vášho domova.

Skrytý nepriateľ vlhkosť

Môžu byť nepriateľmi osobám trpiacim astmou a inými alergiami. Prebytok vlhkosti ovplyvňuje tiež svaly a kĺby. Keď je vysoká vlhkosť, vaše väzy, svaly a šľachy majú tendenciu expandovať a môžu sa tak zintenzívniť existujúce bolesti chrbta a artritídy. Po Vianociach viacerým z vás pribudol do kúpeľne nový pomocník, tým je sušička bielizne, ktorá síce vysuší bielizeň a ušetrí vám prácu s vešaním bielizne na sušiak.

Pozrite si:
Zdravé steny, zdravý vzduch

Čo si však neuvedomíme, je to nadmerné teplo a vlhko v ovzduší, ktoré sušička v uzavretej miestnosti vytvorí pri procese sušenia. Proti prejavom zhoršujúcim čisté vnútorné prostredie je treba začať „bojovať“ za pomoci výnimočných pomocníkov Tými sú predovšetkým dezinfekčné čističe, ale v neposlednom rade aj pohlcovače vlhkosti. Tie sa postarajú o vysokú vlhkosť v miestnosti.

S čím prichádza Ceresit?

Systém Ceresit od Henkel prichádza s novinkou, ktorá je určená práve do kúpeľní. Nový Ceresit Aero 360° kúpeľňa je efektívnym riešením na absorbovanie prebytočnej vlhkosti vo vašej kúpeľni. Jeho osobitý dizajn umožňuje efektívny prúd vzduchu. Široké otvory pre prívod vzduchu na vrchnej časti pohlcovača dodatočne zvyšujú výkon systému. Výsledok: ultra nasiakavý vzduchový okruh Aero 360° má zvýšenú expozíciu vzduchu, čo vedie k silnej absorpcii vlhkosti, ktorá efektívne znižuje vysokú vlhkosť vo vašej kúpeľni.

Stop vlhkosti AERO 360

Prvá kvapka odstránenej vlhkosti je v zbernej nádobke viditeľná do 6 hodín v závislosti od veľkosti miestnosti a relatívnej vlhkosti. Jeho kompaktný a diskrétny dizajn dokonale spája atmosféru kúpeľne a robí z neho dizajnový prvok v kúpeľni. Kúpeľňový systém Aero 360° pracuje s jedinečnou náplňou Aero 360°, ktorá sa v kúpeľni s rozlohou 10 m² spotrebuje približne za 2 mesiace. Nadbytočná vlhkosť sa premení na slaný roztok, ktorý sa zhromažďuje v nádrži.

Ceresit RE-NEW, vlhkosť

Ďalším pomocníkom v udržaní tip top kúpeľne je obnovovač škár CeresitRenew, ktorý prekryje zašlé alebo plesnivé škáry v jednom ťahu; aplikácia je jednoduchá a nevyžaduje si žiadne ďalšie nástroje. Na aplikátore je rovno aj hladidlo, ktorým aplikovaný silikón vyhladíte a nadbytočný silikón utriete papierovou utierkou. V predaji je biela a sivá farba, ktorá prekryje aj iné farby silikónu, takže pôvodný silikón nie je potrebné odstraňovať. Netreba sa odradiť prípadným strachom z aplikácie, produkt naozaj nie je vyrobený pre profesionálov. Viac informácií nájdete na

www.stopvlhkosti.sk
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodné spomínané odvlhčovače
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre