5 tipov, ako zariadiť malú kúpeľňu, bude nielen priestranná, ale aj štýlová

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

5 tipov, ako zariadiť malú kúpeľňu, bude nielen priestranná, ale aj štýlová

5 tipov, ako zariadiť malú kúpeľňu, bude nielen priestranná, ale aj štýlová

Máte malú kúpeľňu, no potrebovali by ste viac priestoru? Ak si neviete rady, ako prakticky zariadiť malú kúpeľňu, prečítajte si nasledujúce triky. Vďaka našim radám využijete každý centimeter a vaša kúpeľňa bude nielen priestranná, ale aj štýlová. 

1. Vaňa či sprchový kút?

V prípade malej kúpeľne je sprchový kút stávkou na istotu. Ak ho umiestnite do rohu, nezaberie veľa miesta a nebude opticky zmenšovať priestor. Namiesto tmavých závesov zvoľte priehľadné dvere.

5 tipov, ako zariadiť malú kúpeľňu, bude nielen priestranná, ale aj štýlová, vaňa či sprchový kút

Avšak ani v prípade malej kúpeľne sa nemusíte vzdať luxusu v podobe vane. Všetko záleží na konkrétnych rozmeroch vašej kúpeľne a vybavenia. Na trhu dnes nájdete rôzne rozmery a tvary vaní či kútov. Navyše, vaňa s dvierkami vám poslúži aj ako sprchový kút.

2. Správne farby a obklady opticky zväčšia priestor

Ak chcete zväčšiť kúpeľňu, nemusíte búrať steny. Stačí, ak sa pohráte s výberom obkladov. Tmavé farby opticky zmenšujú priestor, preto sa im radšej vyhnite. To isté platí pre výrazné a veľké vzory na obkladoch. Namiesto vzorovaných kachličiek vyskúšajte priestranné obklady s veľkými rozmermi. Ak chcete priniesť do kúpeľne viac svetla, zvoľte lesklé obkladačky a dlažbu.

Náš tip:
Biele kachličky doplňte jedným výrazným prvkom.
Extravagantný luster či výrazné zrkadlo skvelo oživia biele steny.

3. Držte sa jednotných farieb

Farebná kúpeľňa je síce štýlová, no malému priestoru by príliš veľa farieb mohlo uškodiť. Malá kúpeľňa by mala byť ladená v jednej farbe. Opticky tak miestnosť zväčšíte a prevzdušníte. K svetlým farbám stien sa hodí biela keramika či drevo.

5 tipov, ako zariadiť malú kúpeľňu, bude nielen priestranná, ale aj štýlová, držte sa jednotných farieb

4. Využite každý centimeter

Aj malá kúpeľňa v sebe ukrýva množstvo priestoru. Snažte sa využiť každý kútik. Pod umývadlo umiestnite praktické skrinky, kam ukryjete všetky drobnosti. S poličkami a nástennými skrinkami opatrne – ak by zaberali príliš veľa priestoru, mohli by ho opticky zmenšovať.

Neprehliadnite:
Rekonštrukcia kúpeľne: Vaňa, alebo sprchový kút?

Do malej kúpeľne je vhodné najmä rohové vybavenie. Rohová vaňa či sprchový kút, rohové umývadlo aj záchod. To všetko dokáže ušetriť množstvo priestoru a opticky zväčšiť kúpeľňu.

5 tipov, ako zariadiť malú kúpeľňu, bude nielen priestranná, ale aj štýlová, posuvné sklenene dvere

Náš tip:
Vyberajte si nábytok s oblými tvarmi.
Ostré hrany zaberajú viac miesta.

5. Posuvné dvere

Posuvné dvere sú perfektným riešením, ak potrebujete ušetriť priestor nielen v kúpeľni, ale aj v iných častiach bytu. Otváracie dvere by zbytočne ubrali mnoho miesta, ktoré by ste mohli využiť oveľa lepšie. Toto praktické riešenie vám poskytne drahocenné centimetre, kam môžete postaviť skrinku či vaňu.

Nemusíte mať obavy z malej kúpeľne. Stačí, ak sa budete držať našich jednoduchých rád a premeníte aj tu najmenšiu kúpeľňu na príjemné miesto. Myslite na správny výber farieb a vybavenia a vyhýbajte sa zbytočným drobnostiam, ktoré zmenšujú priestor.  

Foto: Pexels, Unsplash
Redakcia

>> Vhodné kúpeľňové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre