3 dôvody, prečo si dať skontrolovať kotol profesionálom

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


KotlyStavbaTZBVykurovanie

3 dôvody, prečo si dať skontrolovať kotol profesionálom

3 dôvody, prečo si dať skontrolovať kotol profesionálom, opravar kotlov

Servisovanie kotla v rodinnom dome je často jednou z vecí, ktorú majitelia vedome, či nevedome prehliadajú. Mnoho z nich si totiž kotol nenecháva skontrolovať pravidelne. V dnešnom článku si povieme, prečo je pravidelná údržba kotla profesionálom na to určeným zásadná pre bezproblémové užívanie kotla po čo najdlhší čas.

Či už ste zaneprázdnení, ale ste skutočne presvedčení o tom, že servisovanie kotla nie je nevyhnutnosťou, pozrite si naše 3 dôvody, prečo by ste mali svojmu kurenárovi zavolať ešte dnes.

Všímajte si drobnosti, zvlášte zvuky, škrípanie a problémy s kotlom zachytíte včas

Je veľmi ľahké zabudnúť na fakt, že kotol sa počas vykurovacej sezóny prakticky nezastaví. Je to stroj, ktorý podlieha vysokej záťaži, a preto je na ňom potrebné vykonávať údržbu každý rok. Iba tak budete schopní identifikovať akékoľvek problémy s vaším kotlom a riešiť ich skôr, než narazí na havarijný stav. Väčšie škody sú samozrejme nákladné škody, a tak sa menšie každoročné opravy neoplatí ignorovať.

Neprehliadnite:
Akumulačné kachle – výhody a nevýhody:
Šetria vašu peňaženku aj životné prostredie

Údržba je lacnejšia ako výmena kotla, nechajte si ho skontrolovať

Je pravdepodobné, že náklady na údržbu vášho kotla budú nižšie, než si myslíte. A s určitosťou to bude lacnejšie ako výmena celého kotla. Zdravý a dobre udržiavaný kotol vám vydrží s najväčšou pravdepodobnosťou dlhšie než kotol, ktorý nemá počas svojej životnosti žiadnu údržbu.

3 dôvody, prečo si dať skontrolovať kotol profesionálom, opravar kotlov

Pravidelnou údržbou ušetríte aj na účtoch za energiu

K šetreniu dochádza pri dobre servisovanom kotli však aj priebežne. V rámci údržby totiž vykoná kurenár všetky potrebné kontroly na to, aby sa ubezpečil, že váš kotol pracuje efektívne, čo vám šetrí náklady na chod kotla. Ak ste svoj kotol doteraz neservisovali, nezúfajte a dohodnite si termín údržby. Zlepšenie účinnosti vášho kotla bude znamenať, že na svoju prevádzku spotrebuje menej energie, čo sa vám odzrkadlí na nižšom účte za energie.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre