Rekonštrukcia kúpeľne: Vaňa, alebo sprchový kút?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Rekonštrukcia kúpeľne: Vaňa, alebo sprchový kút?

Rekonštrukcia kúpeľne Vaňa, alebo sprchový kút

Možno prerábate, možno ste sa rozhodli kúpiť nový byt či dom, ktorý je potrebné zariadiť. Pri plánovaní novej kúpeľne sa každý človek zamýšľa nad tou správnou voľbou medzi vaňou a sprchovým kútom. V dnešnom článku sa vám pokúsime zhrnúť všetky výhody aj nevýhody (Vaňa vs sprchový kút) oboch možností tak, aby ste si vybrali tú správnu pre vás.

Výber vhodnej vane alebo sprchového kútu je pre celkový vzhľad kúpeľne i rozpočet prerábky celkom zásadný. Sú k dostaniu v rôznych veľkostiach i materiálových vyhotoveniach, takže ich štýl si môžete prispôsobiť tomu vášmu. Poďme sa pozrieť na ich odlišnosti.

Keď je sprcha pre vás tou pravou voľbou

Sprchové kúty, a to či už tie s klasickými dvierkami a vaničkou, alebo walk-in sprchové kúty, sú vo všeobecnosti lepšou voľbou najmä pre ľudí s obmedzenou možnosťou pohybu. Môže pritom ísť o starších ľudí, ľudí na vozíku alebo ľudí s inými poruchami pohybového aparátu, pre ktorých môže byť vliezanie do vane príliš náročné.

Rekonštrukcia kúpeľne Vaňa, alebo sprchový kút

Sprchy je navyše možné vybaviť aj rôznymi podpornými madlami, alebo voľne stojacimi, či vstavanými lavičkami, ktoré uľahčia celkový proces umývania sa ešte viac. Miernym negatívom je nutnosť pravidelného udržiavania sklenenej sprchovej zásteny bez vodného kameňa, čo docielite iba pravidelným stieraním skla po dosprchovaní sa, alebo používaním chemických čistiacich prípravkov na odstránenie vodného kameňa na týždennej báze.

Neprehliadnite:
Rozkoš z letného dažďa v kúpeľni? Ako „to“ urobiť, aby ste ju skutočne zažili

Vaňa pre milovníkov spa zážitkov

Vaňa je jednoducho synonymom relaxu. Je to miesto, kde vieme stráviť aj dlhší čas v objatí príjemnej teplej vody. Mnoho ľudí uprednostňuje vaňu práve pre tieto relaxačné účinky, ktoré zvýrazníte použitím rôznych solí či iných prípravkov do kúpeľa.

Rekonštrukcia kúpeľne Vaňa, alebo sprchový kút

Praktickosť vane ocenia určite aj rodičia malých detí, prípadne neposlušných psíkov, ktorí sa snažia za každú cenu vyhnúť kúpaniu sa a ujsť. Detský rituál kúpania sa vo vani môže mať priaznivý dopad na vývoj dieťaťa, keďže si môže vo vode cvičiť aj motoriku, napríklad hrou s kačičkami a ďalšími hračkami určenými do vane.

Ktorý variant vyhráva u vás? Sprchový kút, alebo vaňa? Za nás je to 50:50. Každá alternatíva má svoje pre aj proti, a je teda na každom z nás, ktoré benefity prevážia.

Foto: Shutterstock, Unsplash
Redakcia

>> Vhodný kúpeľňové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre