Umývačky riadu: ktoré sú najlepšie a najpredávanejšie?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ElektronikaInteriérKuchyneSpotrebiče

Umývačky riadu: ktoré sú najlepšie a najpredávanejšie?

WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG3

Umývačky riadu sú praktické pomocníčky v domácnostiach, ktoré šetria čas, energiu i vodu. Na trhu je veľa modelov rôznych značiek, veľkostí a funkcií. Ako si teda vybrať tú správnu?  V tomto článku vám predstavíme 5 najpredávanejších umývačiek riadu na slovenskom trhu za rok 2022.

 

 

BOSCH SMV4ECX14E

BOSCH SMV4EVX14E umývačky umývačka riadu

Tento model je jednotkou medzi vstavanými umývačkami riadu s doživotnou zárukou AquaStop, ktorá zaručuje ochranu proti pretečeniu. Umyje až 13 súprav riadu na jeden cyklus vďaka príborovej zásuvke a nastaviteľným košom. Ponúka bohatý výber efektívnych umývacích programov, ako napríklad Eco, Auto, Intenzívny, Rýchly alebo Tichý. Má nízku spotrebu elektriny a vody a tichý chod. Na podlahu premieta informácie o zostávajúcom čase a fáze umývania.

GORENJE GV520E10

GORENJE GV520E10 umývačky umývačka riadu

Tento model je lacnou a úspornou alternatívou pre menšie domácnosti. Je to vstavaná a s panelom umývačka riadu s slim vyhotovením, ktorá má šírku len 45 cm. Umyje až 9 súprav riadu na jeden cyklus a má nízku spotrebu elektriny a vody. Ponúka 5 programov a 3 teploty, ako napríklad Eco, Intenzívny, Rýchly alebo Sklo. Má zvukový signál ukončenia umývania a popisy na paneli sú v angličtine.

WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG

WHIRLPOOL WIO 3O540 umývačky umývačka riadu PELG

Tento model je kvalitnou umývačkou riadu aj do početnejšej domácnosti s úsporným chodom a minimálnou hlučnosťou. Je to vstavaná a plne integrovaná umývačka riadu s technológiou 6. Zmysel, ktorá optimalizuje spotrebu energie a vody podľa množstva a typu riadu. Umyje až 14 súprav riadu na jeden cyklus a ponúka 10 programov, ako napríklad Eco, Auto, Intenzívny, Rýchly alebo Sklo. Má automatické otváranie dverí pre lepšie sušenie, ochranu skla pre jemný riad a svetelnú signalizáciu fázy umývania.

BOSCH SMV8YCX03E

BOSCH SMV8YCX03E umývačky umývačka riadu

Tento model je drahší model vstavanej umývačky riadu, ktorý ponúka reálny nadštandard a kvalitu. Je to vstavaná a plne integrovaná umývačka riadu s inteligentnými funkciami, ktoré sa dajú ovládať pomocou aplikácie Home Connect alebo hlasového asistenta. Umyje až 14 súprav riadu na jeden cyklus a má nerezové vyhotovenie. Ponúka 8 programov, ako napríklad Eco, Auto, Intenzívny, Rýchly alebo Sklo. Má extra umývaciu zónu pre silne zašpinený riad, extra sušenie pre dokonalé vysušenie aj plastového riadu, výmenník tepla pre šetrné sušenie a premietanie času na podlahu.

BOSCH SMV25EX00E

BOSCH SMV25EX00E umývačky umývačka riadu

Tento model je ďalšou kvalitnou vstavanou a plne integrovanou umývačkou riadu od značky Bosch s doživotnou zárukou AquaStop. Umyje až 13 súprav riadu na jeden cyklus a ponúka 5 programov, ako napríklad Eco, Auto, Intenzívny, Rýchly alebo Sklo. Má ochranu skla pre jemný riad, zvukový signál ukončenia umývania a tichý režim.

Zoradenie podľa ceny TOP najpredávanejších umývačiek:

1. GORENJE GV520E10 – 299,90 €
2. BOSCH SMV25EX00E – 398,90 €
3. BOSCH SMV4ECX14E – 638,00 €
4. WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG – 699,00 €
5. BOSCH SMV8YCX03E – 1042,22 €

Má vplyv veľkosť umývačky pre malú či veľkú rodinu?

Áno, umývačky riadu sa rozdeľujú podľa veľkosti a kapacity, ktoré súvisia s počtom súprav riadu, ktoré dokážu umyť na jeden cyklus.

  • Stolné– sú najmenšie a najlacnejšie, vhodné pre jednotlivcov alebo páry, ktoré nemajú veľa riadu. Majú šírku maximálne 55 cm a pojmú maximálne 6 súprav riadu. Dajú sa umiestniť na linku alebo na stôl.
  • Úzke– sú vhodné pre menšie domácnosti o dvoch až troch členoch, ktoré majú málo miesta v kuchyni. Majú šírku 45 cm a pojmú 8 až 10 súprav riadu. Môžu byť voľne stojace alebo vstavané do linky.
  • Štandardné– sú vhodné pre väčšie domácnosti, ktoré majú viac riadu a potrebujú väčšiu kapacitu. Majú šírku 60 cm a pojmú 12 až 15 súprav riadu. Môžu byť voľne stojace alebo vstavané do linky.

Ak ste napríklad jednotlivec alebo pár, pravdepodobne vám bude postačovať stolná alebo úzka umývačka riadu. Ak však chcete mať možnosť umývať aj väčší riad ako hrnce, plechy alebo pekáče, môže sa vám hodiť aj štandardná umývačka riadu. Záleží aj na tom, koľko miesta máte v kuchyni a či chcete mať umývačku voľne stojacu alebo vstavanú do linky.

WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG2

Pýtate sa ktorá z týchto umývačiek má najnižšiu spotrebu vody a ktorá riad umyje najrýchlejšie?

Podľa informácií od výrobcov je najúspornejšia umývačka riadu z týchto piatich modelov Bosch SMV4ECX14E, ktorá spotrebuje len 9,5 litra vody na jeden umývací cyklus. Najrýchlejšia umývačka riadu z týchto piatich modelov je Whirlpool WIO 3O540 PELG, ktorá má program Rapid 30, ktorý umyje riad za 30 minút.

Ktorá z umývačiek má najlepšie hodnotenie od užívateľov?

Podľa prieskumov na internete má najlepšie hodnotenia od užívateľov umývačka riadu Bosch SMV4ECX14E. Užívatelia chvália jej tichý chod, kvalitu sušenia, príborovú zásuvku, automatické otvorenie dverí, svetelný signál, ovládanie cez smartfón, úsporný eko program a odložený štart. Táto umývačka riadu má tiež bohatú programovú ponuku, flexibilné koše a doživotnú záruku aqua stop.

Umývačky riadu sú spotrebiče, ktoré šetria vodu, energiu a čas pri umývaní riadu. Pri výbere umývačky riadu je dôležité zvážiť kapacitu, energetickú triedu, hlučnosť, funkcie a cenu.

Galéria

Foto: Freepick
Redakcia

>> Vhodné umývačky riadu pre vašu
domácnosť TU <<

 

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    my sme s manželkou dlho nemali žiadnu umývačku ale po narodení naších 3 detí sme sa rozhodli kúpiť ju.
    Kúpili sme tento model: WHIRLPOOL WIO 3O540 PELG
    Sme s ňou veľmi spokojní. Šetrí čas a hlavne vodu. Je tiež tichá.

Komentáre