5 typov záhradného náradia, ktoré vám na jar nesmie chýbať

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérZáhrada

5 typov záhradného náradia, ktoré vám na jar nesmie chýbať

5 typov záhradného náradia, ktoré vám na jar nesmie chýbať

Pri nákupe záhradného náradia je veľmi ľahké skĺznuť k drahým a často aj zbytočným nástrojom. Okrem peňazí vás nakoniec budú stáť aj drahocenné miesto vo vašej kôlni, či garáži. V dnešnom článku vám predstavíme niekoľko jednoduchých nástrojov a pomocníkov, s ktorými vám pôjde záhradníčenie túto jar od ruky.

Záhradníčenie môže byť skvelým koníčkom, no bez správnych rukavíc sa môže rýchlo zmeniť na nepríjemnú aktivitu, do ktorej sa budete musieť nútiť. Pri výbere rukavíc dbajte na to, aby boli odolné, no nie príliš objemné. Uľahčí vám to prácu so semienkami, a tiež pri presádzaní sadeníc. Rukavice vám taktiež musia vhodne padnúť, inak riskujete úrazy a pľuzgiere. Na trhu existujú už aj tkaniny, ktoré sú vodeodolné, a zároveň priedušné.

5 typov záhradného náradia, ktoré vám na jar nesmie chýbať

Záhradné nožnice nemusia byť elektrické

Ručné záhradné nožnice sú základným pomocníkom v každej záhrade. Pomáhajú nám držať rozrastajúce sa rastliny pod kontrolou, využijeme ich však aj pri zbere úrody. Pri výbere dbajte na ostrú čepeľ. Nožnice by vám mali taktiež dobre padnúť do dlane. Elektrické nožnice odporúčame tým z vás, ktorí máte zníženú silu v ruke, alebo artritídu.

Neprehliadnite:
Poradíme vám ako skalka dokáže skrášliť záhradku či dvor

Nie je lopatka ako lopatka

Ďalším základným nástrojom v každej záhrade je príručná lopatka. Lopatky so širokou čepeľou využijete najmä pri presádzaní, nakoľko budete schopní presunúť viac pôdy naraz. Naopak lopatky s úzkou čepeľou oceníte pri odstraňovaní buriny, alebo pri práci s ťažkou pôdou. Rukoväť by vám mala pohodlne padnúť do ruky a čepeľ by mala byť vyrobená z nehrdzavejúcej ocele.

5 typov záhradného náradia, ktoré vám na jar nesmie chýbať

Hrubá sila v záhrade

Od malých ručných nástrojov sa presúvame k hrubej sile v podobe záhradného rýľu. Ak pestujete iba vo vyvýšených záhonoch, rýľ možno ani nevyužijete. Avšak pre ostatných, ktorí sadia rastliny priamo do zeme, je rýľ nenahraditeľným pomocníkom. Najviac odporúčame rukoväť z jaseňového dreva, nakoľko je odolná a najviac absorbuje nárazy a vibrácie.

Foto: Unsplash.com
Redakcia

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre