Praktické tipy ako si zútulniť spálňu, budete spinkať štýlovo

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpálne

Praktické tipy ako si zútulniť spálňu, budete spinkať štýlovo

Praktické tipy ako si zútulniť spálňu, budete spinkať štýlovo

V klasickej slovenskej spálni určite nájdeme posteľ a nočné stolíky. Zvyšok je na predstavivosti a preferenciách majiteľa. Či už uprednostňujete minimalistický interiér, alebo spálňu plnú detailov, v dnešnom článku vám dáme niekoľko tipov, ako si ju zútulniť.

Vzhľadom na to, že približne tretinu života strávime v spálni, stojí za to, venovať svoj čas a energiu zútulneniu priestoru, do ktorého sa každý deň zobúdzame, a v ktorom taktiež aj každú noc zaspávame. Toto je niekoľko jednoduchých nápadov na zútulnenie vašej spálne.

Praktické tipy ako si zútulniť spálňu, budete spinkať štýlovo, dekorativne vankuse, kvetinace

Použite prírodné materiály v teplých farbách

Jemné textílie v podobe posteľných obliečok či deky, to všetko dodá vašej spálni pocit domova. Posteľ nezabudnite doplniť počas dňa aj niekoľkými dekoratívnymi vankúšmi, ktoré môžu byť pokojne vo farebnom akcente. Útulnosti dodávajú aj izbové kvetiny, ktoré môžete zasadiť napríklad do krásnych a jednoduchých keramických kvetináčov. Tie môžete nechať obnažené, alebo ich zapustiť do béžových textilných košíkov, ktoré sú v poslednom období mimoriadne populárne.

Praktické tipy ako si zútulniť spálňu, minimalne osvetlenie

Zamerajte sa na osvetlenie spálne

Vedeli ste, že klasické stropné osvetlenie by ste mali používať v spálni iba minimálne? Namiesto neho si zabezpečte niekoľko bočných zdrojov svetla v podobe lámp alebo svetielok, ktoré vám navodia v miestnosti tú pravú útulnú atmosféru. Pre dokonalý efekt zvoľte žiarovky s nižším príkonom a lampy s robustnejšími tienidlami, ktoré krásne rozptýlia svetlo po celej spálni.

Neprehliadnite:
Matrac „urobí“ každého, kvalitný spánok je dôležitý

Naopak, pre dosiahnutie ideálneho nočného spánku by ste mali dbať aj na dostatočné tienenie okien, ktoré by malo v miestnosti zabezpečovať čo možno najväčšiu tmu. Preto sa určite oplatí investovať do dlhých nepriehľadných závesov, či rovno do kvalitnej tieniacej techniky.

Praktické tipy ako si zútulniť spálňu, budete spinkať štýlovo, pohodlný koberec

Pridajte pohodlný koberec

Prvý krok do nového dňa, ktorý urobíte každé ráno je niečo, čo by ste nemali brať na ľahkú váhu! Odborníci na bytový dizajn sa zhodujú v odporúčaniach, že pre spálňu sú vhodné skôr koberce s vyšším vlasom, po ktorých sa mimoriadne pohodlne kráča. A či si už vyberiete starožitný perzský koberec, alebo moderný kúsok, je čisto len a len na vás.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný nábytok do spálne
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre