5 tipov ako si zariadiť spálňu aby bola dokonalá a harmonická

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpálne

5 tipov ako si zariadiť spálňu aby bola dokonalá a harmonická

5 tipov ako si zariadiť spálňu aby bola dokonalá a harmonická, Zrkadlá v spálni, Umiestnenie postele

Pýtate sa, prečo niektoré spálne priam volajú, aby ste si v nich zdriemli a iné, naopak, pôsobia chladne a nepríjemne? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Existuje zopár dôležitých faktorov, ktoré výrazne ovplyvňujú, ako sa v danej spálni cítime.  Ak chcete, aby bola vaša spálňa dokonalá a harmonická, vyskúšajte naše rady. Uvidíte, že ak si spálňu zariadite podľa nasledujúcich tipov, bude sa vám spať ako v bavlnke.

1. Zrkadlá v spálni

Podľa feng šuej by sa v spálni nemali nachádzať žiadne zrkadlá, pretože môžu znižovať kvalitu vášho spánku. Podľa tejto filozofie zrkadlá vnášajú prítomnosť tretej strany do vášho intímneho priestoru. Ak napriek tomu chcete v spálni zrkadlo, umiestnite ho tak, aby ste naňho z postele nevideli, poprípade využite skriňu, ktorá má zrkadlo na vnútornej strane dverí.

Neprehliadnite:
Praktické tipy ako si zútulniť spálňu, budete spinkať štýlovo

2. Umiestnenie postele

Posteľ by nemala byť pod oknom, aby na vás neprúdil studený vzduch. V blízkosti okna môžu byť aj chladnejšie steny, čo môže mať tiež neblahý vplyv na váš spánok. Myslite tiež na to, že posteľ by nemala stáť blízko dverí. Dvere môžu prepúšťať hluk z iných častí bytu, rušiť vás môžu zvuky chladničky či práčky. Ak v spálni spíte s partnerom, ktorý vstáva skôr ako vy, alebo v noci chodí na toaletu, otváranie a zatváranie dverí môže rušiť váš spánok. Posteľ by mala stáť blízko steny aj podľa filozofie feng šuej, budete sa cítiť bezpečnejšie a uvoľnenejšie.

5 tipov ako si zariadiť spálňu aby bola dokonalá a harmonická, Záclony, žalúzie či rolety

3. Záclony, žalúzie či rolety

Ak zakryjete okná, zbavíte sa rušivého svetla, ktoré negatívne ovplyvňuje kvalitu spánku. Zakryté okná vytvoria zo spálne útulnejšie miesto, dodajú vám pocit súkromia a bezpečia. Vyberte si štýlové rolety, žalúzie alebo dizajnové závesy, ktoré fungujú aj ako dekorácia. Oddeľte svoju spálňu od zvyšku sveta, aby ste sa mohli naplno oddať relaxu.

Viac zaujímavého nábytku do spálne nájdete
– TU –

4. Vankúše a posteľná bielizeň

Nezabúdajte na dostatok pohodlných vankúšov, ktoré vás lákajú na spánok. Štýlové vankúše pôsobia nielen luxusne, ale aj pohodlne. Ak to s nimi nepreženiete, vaša spálňa môže vyzerať ako z 5-hviezdičkového hotela.

To isté platí aj pri perinách a posteľnej bielizni. Nepodceňujte výber posteľnej bielizne, pretože práve ona je dominantnou súčasťou vašej spálne. Investujte do kvalitných materiálov a vyberte si návlečky, ktoré vo vás vyvolávajú príjemné pocity.

5 tipov ako si zariadiť spálňu aby bola dokonalá a harmonická, Vankúše a posteľná bielizeň

5. Správne farby

Namiesto výrazných farieb zvoľte upokojujúce odtiene a pokojné monochromatické tóny. Pamätajte, že jemné odtiene modrej, levanduľovej alebo zelenej pôsobia upokojujúco. Do spálne sú vhodné aj odtiene hnedej, krémovej, smaragdovej či fialovej. Vždy voľte tlmené farby, ktoré nebudú pôsobiť rušivo.

Foto: Pexels
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre