Doprajte si po náročnom dni plnom stresu oddych a užite si domáce wellness

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSauny a wellness

Doprajte si po náročnom dni plnom stresu oddych a užite si domáce wellness

Doprajte si po náročnom dni plnom stresu oddych a užite si domáce wellness

Ako si zariadiť domáce wellness? Zohrejte si telo v saune, uvoľnite napäté svaly v bublajúcej vírivke a na chvíľu zabudnite na všetko ostatné. Láka vás predstava vášho vlastného home spa? Potom čítajte ďalej.

Domáce wellness ponúka množstvo výhod a medzi ľuďmi je stále populárnejšie. Najmä v zime je príjemné teplo v saune na nezaplatenie. Dopriať si takúto pohodu priamo doma však nemusí byť nedosiahnuteľný luxus. Home spa si totiž môže dovoliť takmer každý. Je len na vás, aký rozpočet si nachystáte a aké vybavenie budete chcieť. Niekomu stačí vaňa s tryskami, iný si postaví vlastné wellness centrum s bazénom aj saunou. Oázu kľudu si tak pokojne môžete vytvoriť aj v mestskom byte.

Pred tým, ako začnete

Najprv by ste si mali uvedomiť, čo si pod pojmom domáce wellness predstavujete a čo od neho požadujete. Dôležité je stanoviť si sumu, ktorú do stavby chcete investovať. Taktiež je potrebné naplánovať si priestor, ktorý na wellness využijete. Ak máte k dispozícii iba menšiu kúpeľňu, mali by ste na to myslieť už pri plánovaní. Avšak príjemné miesto na oddych sa dá vybudovať aj v miestnosti s rozlohou 10 m2.

Doprajte si po náročnom dni plnom stresu oddych a užite si domáce wellness, Bazén či vírivka

Fínska sauna vs. infrasauna

Do dobrého wellness rozhodne patrí sauna. Táto malá miestnosť dokáže s naším telom aj mysľou hotové zázraky. Niekto preferuje horúci vzduch, niekoho môže takáto sauna vyčerpávať. Je preto dôležité vybrať si takú, v ktorej sa cítite dobe. Ak nemáte možnosť dostatočného odvetrávania priestoru, vhodnejšia pre vás bude infrasauna, ktorá je aj technicky menej náročná.

Neprehliadnite:
Infrasauna – lekár v dome, blaho pre dušu aj telo

Bazén či vírivka

Niekomu môže stačiť aj masážna sprcha či obyčajná vaňa. Ak si však potrpíte na luxusnejšie vybavenie, môžete si namiesto vane zaobstarať vírivku, v ktorej budete mať zaručený dokonalý komfort. V prípade, že máte k dispozícii veľký priestor, riešením je aj bazén. Ak sa neviete rozhodnúť medzi bazénom a vírivkou, potom je pre vás ideálne tzv. swim spa. Jedná sa o mini bazén s protiprúdom, ktorý poskytuje hydromasáž a vhodný je aj na kondičné plávanie.

Doprajte si po náročnom dni plnom stresu oddych a užite si domáce wellness, oddychová časť

Oddychová časť

Wellness procedúry by mali byť tvorené aktívnou a relaxačnou časťou. Po saunovaní si telo potrebuje oddýchnuť. Vďaka relaxu sa vráti vaša bežná telesná teplota a ustáli sa vám tep. V home spa by vám nemali chýbať pohodlné ležadlá s ľahkou prikrývkou a vankúšikom. Ak na vás pôsobia upokojujúco rôzne vône, vyskúšajte vonné sviečky či tyčinky. Nezabudnite ani na relaxačnú hudbu.

Foto: Pixabay, Pexels
Redakcia

>> Vhodný domáci wellness
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre