Chcete zariadiť malý byt pre veľkú rodinu prakticky a útulne?

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Chcete zariadiť malý byt pre veľkú rodinu prakticky a útulne?

Chcete zariadiť malý byt pre veľkú rodinu prakticky a útulne

Nie vôbec nezvyčajné, že štvorčlenná rodinka obýva dvoj či trojizbový byt. Aj menší byt sa dá zariadiť útulne a prakticky a vy sa v ňom nemusíte tlačiť. Dokonca ani v prípade, že si vaše deti vyžiadali štvornohého chlpáča a zrazu je vás päť. V článku vám ukážeme, ako premeniť malý byt na rodinné bývanie, ktoré všetkým členom rodiny poskytne komfort aj súkromie.

Nábytok na mieru vám ušetrí množstvo priestoru

Ak máte malý byt, mali by ste sa snažiť využiť každý centimeter priestoru. Nesnažte sa zaplniť celý byt množstvom veľkého nábytku, ale stavte na praktický nábytok na mieru. Ten vám vďaka svojmu dispozičnému riešeniu nezaberie každý voľný centimeter, ale poskytne vám dostatok miesta na komfortné bývanie.

Vďaka nábytku na mieru získate dostatok odkladacieho priestoru pre každého člena rodiny, no zároveň nestratíte drahocenné centimetre bytu. Snažte sa myslieť vertikálne a vyberajte si vysoké skrine či police. Vyhnite sa masívnemu nábytku, ktorý zbytočne zmenšuje priestor.

Náš TIP:
Vstavané skrine na chodbe sú perfektným riešením. Zmestí sa do nich takmer všetko.

Nespájajte spálňu s obývačkou, maly byt

Nespájajte spálňu s obývačkou

Hoci je všeobecne rozšírený trend spájať spálňu s obývačkou, radíme vám, aby ste sa mu vyhli. Ak zo spálne vytvoríte zároveň obývačku, prídete tak o veľkú časť súkromia a intímneho priestoru. Spálňa patrí k miestnostiam, ktoré každý z nás potrebuje pre oddych, relaxáciu a príjemný čas s partnerom.

Neprehliadnite:
Zútulnite si domov vďaka vintage štýlu – stačí kúsok histórie

Namiesto toho využite radšej kuchyňu a pridajte do nej obývací kútik. Takéto riešenie má mnoho výhod a vy neprídete o intímny priestor v spálni.

Praktická detská izba – kreativite sa medze nekladú

Ak chcete dostatok priestoru v detskej izbe, nezabúdajte na nábytok na mieru. Riešením je tiež poschodová posteľ s pracovným kútikom. Na trhu dnes nájdete množstvo rôzneho praktického nábytku do detskej izby, ktorý z nej vytvorí priestranné a kreatívne miesto.

Nespájajte spálňu s obývačkou, maly byt

V malej detskej izbe vám perfektne poslúži skladací pracovný stôl, ktorý môžete kedykoľvek zložiť. Snažte sa používať svetlé farby, ktoré opticky zväčšia priestor. Ak máte malé deti, snažte sa zariadiť im izbu tak, aby rástla spolu s nimi.

Máte rodinu a malý byt? Aj dvojizbový byt môžete premeniť na príjemné miesto, kde bude mať každý dostatok priestoru. Základom je nábytok na mieru, ktorý vám zabezpečí dostatok priestoru. Vyhnite sa veľkému množstvu nábytku, masívu a tmavým farbám a váš byt bude perfektný.

Foto: Pexels, Unsplash, Pixabay
Redakcia

Atelier Suchánek, dvere, podlahy, zarubne, mozntaz, kuchyne, nabytok

Viac nájdete na www.ateliersuchanek.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre