Aká je ideálna výška zavesenia televízora na stene? Vieme odpoveď!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérObývačky

Aká je ideálna výška zavesenia televízora na stene? Vieme odpoveď!

Aká je ideálna výška zavesenia televízora na stene? Vieme odpoveď, interier, obyvacka, telka

Vedeli ste o tom, že okolo zavesenia televízora na stene je celá veda? Ak patríte medzi ľudí, ktorí sledujú TV na dennom poriadku a možno hneď aj niekoľko hodín, mali by ste upriamiť pozornosť na tento článok, v ktorom si povieme, do akej výšky zavesiť TV na stenu.

Možno si vravíte, prečo je to také podstatné? Odpoveď je veľmi jednoduchá: Ide o zdravie. Podobne ako pri pracovnom stole, aj pri sedení na gauči máte telo obvykle uložené v jednej polohe vzhľadom na orientáciu a rozmiestnenie vašej televízie voči gauču. Táto poloha, v prípade ak je nesprávna, môže v dlhodobom horizonte vyvolať rôzne nepríjemné pocity ako bolesti hlavy a krčnej chrbtice až po závažnejšie ochorenia svalového a nervového systému. Poďme sa preto spoločne pozrieť na pár krokov, v ktorých si ľahko určíte ideálnu výšku zavesenia TV na stenu presne pre vás.

Pohodlne sa usaďte

Začnite tým, že si uvedomíte, ako TV bežne sledujete. Je totiž rozdiel, či sa na TV zvyknete dívať od stola, z gauča posediačky, alebo z polohy ležmo. Následne sa prirodzene pozrite na stenu a uvedomte si bod, na ktorom vám spočinie zrak. Skúšku správnosti vykonáte tak, že poprosíte niekoho, aby sa na vás pozrel zboku. Vaša hlava by mala byť prirodzeným pokračovaním chrbtice, a teda pohľad by nemal smerovať ani dole, ani nahor, ale priamo pred seba. Bod, na ktorý sa pozeráte by mal byť stred uhlopriečky televízora na stene.

Aká je ideálna výška zavesenia televízora na stene? Vieme odpoveď, interier, obyvacka, telka

Máte doma deti?

Čo ale robiť v prípade, ak nepozeráte televíziu doma iba vy? Ak máte nižších spolubývajúcich, alebo deti, mali by ste myslieť aj na nich. Vo všeobecnosti platí, že televíziu je lepšie primontovať na stenu skôr nižšie, ako vyššie. Prichádza tak k menšiemu preťaženiu chrbtice pri pozeraní. Všeobecným pravidlom je umiestniť stred televízie do výšky 90 až maximálne 120 cm od podlahy, v závislosti na veľkosti uhlopriečky televízie.

Veríme, že sme vám v tomto článku pomohli nájsť tú správnu výšku zavesenia vašej televízie na stenu a my sa na vás tešíme opäť pri ďalšom článku.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodné interiérové spotrebiče
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre